25 Haziran 2018, Pazartesi

Boğaziçi Köprüsü'nde bomba alarmı

Boğaziçi Köprüsü'nde Anadolu'dan Avrupa'ya geçişler şüpheli bir araç nedeniyle durduruldu.

15 Mart 2016 Salı 17:59
Boğaziçi Köprüsü'nde bomba alarmı
Boğaz Avrupa yakası çıkışında park edilen şüpheli araç polisi alarma geçirdi. Köprüde Anadolu yakasından Avrupa yakasına geçişler durduruldu. Olay yerine polis ekipleri ve bomba imha uzmanları sevk edildi. Dörtlüleri yanan ve sol arka kapısı açık olan aracın sürücüsünün bir noktada aracı durdurduğu ve bir başka araca binip olay yerini terk ettiği ileri sürüldü.

Boğaziçi Köprüsü, polis ekiplerinin şüpheli araçtaki  incelemesinin ardından trafiğe açıldı. Söz konusu araç çekiciyle olay yerinden kaldırıldı.

Sürücünün, yakıtı biten aracını köprü çıkışına park ederek, başka bir  araçla bir benzin istasyonuna gittiği öne sürüldü.

VALİ: TEKNİK ARIZA VEYA YAKITIN BİTMESİ NEDENİYLE...

İstanbul Valisi Vasip Şahin, AA muhabirine yaptığı açıklamada,  otomobilin bombalı bir araç olmadığını, teknik arıza veya yakıtının bitmesi  nedeniyle sürücüsü tarafından yol kenarına bırakıldığının tespit edildiğini  söyledi.

Sürücüsünün terk ettiği, sinyalleri yanan aracın kameralar tarafından  gözlendiğini aktaran Şahin, inceleme sonunda aracın saldırı amacı taşımadığının  belirlendiğini kaydetti.

Konuyla ilgili çalışmanın devam ettiğini de aktaran Şahin, gösterdiği  hassasiyetten dolayı İstanbullulara teşekkür etti.

Daha sonra bomba imha uzmanı aracın bagaj kapağını fünyeyle patlattı. Bagaj, görevli tarafından kontrol edildi.
Ön kapının bir bölümü de patlatıldı ve ön kapı açıldı. Bomba imha uzmanı kaputta inceleme yaptı.

Trafik tek yönlü olarak işlemeye başladı.

İSTANBUL POLİSİ DİDİK DİDİK ARAMA YAPIYORDU

Ankara Kızılay'da meydana gelen patlamanın ardından İstanbul polisi bomba alarmına geçerken, İstanbul giriş noktalarında uygulama yapan polisin, şehre giriş yapan şüpheli araçları didik didik aradığı görüldü.

Ankara'da 37 kişinin hayatını kaybettiği bombalı saldırının ardından İstanbul'da güvenlik önlemleri artırdı.

İstanbul'da alarma geçen polis, trafikte asayiş uygulaması yaptı. İstanbul'a giriş noktası olan Tuzla Tem Otoyolu'nda uygulama gerçekleştiren polis ekipleri, şehre giren şüpheli araçları çevirdi.

Sürücülere GBT sorgulaması yapan polis ekipleri, araçları da adeta didik didik aradı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »