21 Şubat 2019, Perşembe

Bombalanan baraj çevresinden ilk fotoğraf!

Zeytin Dalı harekâtının beşinci gününde savaş uçakları Afrin'in doğu, güneybatı ve güney cephesinde yer alan terör mevzilerine bomba yağdırdı. İlk kez vurulan Afrin barajı çevresindeki terör kamplarının fotoğrafı akşamüstü geldi. Bombalanan YPG kamplarını gösteren karede vurulan bölgelerden yoğun şekilde dumanların yükseldiği görülüyor.

24 Ocak 2018 Çarşamba 18: 3
Bombalanan baraj çevresinden ilk fotoğraf!
8.19: Kilis'e, Afrin tarafından roket atıldı. Olay yerine ambulanslar sevkedildi.

17.30 : Türk savaş uçaklarının bugün bombardımana tuttuğu Afrin barajından ilk fotoğraf geldi. Hava saldırılarında barajın etrafındaki YPG'nin kampları yok edildi. Afrin'e su sağlayan 17 Nisan barajının bir diğer adı, Meydanki.

17.05 : ABD'li mevkidaşıyla yaptığı görüşmeyi anlatan Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Tillerson, 30 kilometrelik güvenli hat önerisi yaptı. 'Türkiye ile karşı karşıya gelmek istemeyiz' dedi” ifadesini kullandı.

16.20 : Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, Suriye’nin kuzeyindeki askeri operasyonları ABD’li mevkidaşı Rex Tillerson ile görüştü.

16.00 : ÖSO'ya bağlı Kuzey Tugayı,Afrin batısındaki Raco bölgesinde ele geçirdiği PKK'ya ait doçka silahının fotoğrafını paylaştı.

15.30 : Zeytin Dalı Harekâtı'nın 5. gününde ele geçirilen nokta sayısı 20 oldu.

14.40 : Başbakan Binali Yıldırım, şimdiye kadar 214 hedefin tarafından vurulduğunu söyledi. 

14.20 : Stratejik öneme sahip Burseya Dağı çevresinde yakalanan bir YPG'li terörist, çevredeki bir tünelde 20 arkadaşının olduğunu söylüyor. ÖSO güçleri ayrıca bölgede bulunan bir çadırda YPG flaması buldu.

14.00 : Cinderes bölgesinde sıcak çatışma sabahtan bu yana devam ederken, Türk savaş uçakları ve helikopterler terör mevzilerini yoğun bombardımana tutuyor. Reyhanlı'ya roketlerin atıldığı bölgede Hammam köyünü YPG'li teröristlerden alan Türk ordusu ve ÖSO, içeri doğru ilerliyor. Türk savaş uçakları ayrıca güney cephesinde Basufan ve çevresini vuruyor. Basufan, muhaliflerin bulunduğu İdlib'in hemen üstünde yer alıyor. Sabah saatlerinde de doğudaki Afrin barajı çevresindeki terör kampları imha edildi.

13.35 : Afrin kırsalında teröristlerle çıkan çatışmada 2 Türk askeri yaralandı. Kilis Devlet Hastanesi'ne götürülerek acil serviste tedaviye alınan yaralı askerlerin sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

13.00 : Hatay'ın Afrin sınırının bazı bölümleri özel güvenlik bölgesi ilan edildi. Valiliğin aldığı karara göre, sınır hattına siviller ve gazeteciler 7 Şubat'a kadar giremeyecek.

12.40 : Reuters haber ajansı, Kırıkhan'ın Yalankoz mevkisinde taarruz emri bekleyen tankların fotoğraflarını servis etmeye devam ediyor. Tankların üstündeki askerler dikkat çekiyor.

11.50 : Dakikalar önce Hatay'daki tanklar ve zırhlı araçlar sınırı geçerek Afrin'e doğru ilerlemeye başladı.

11.45 : Reuters'a konuşan üst düzey bir SDG (PKK'nın başını çektiği ve ABD'nin DAEŞ'e karşı ittifak yaptığı paravan örgüt) yetkilisi, onlarca yabancının Türkiye'ye karşı kendi saflarında olduğunu itiraf etti. Habere göre; ABD, İngiltere ve Almanya vatandaşları da terör örgütü PKK'nın Suriye kolu YPG için çatışmalara giriyor.

11.35 : Afrin harekâtında son durumu gösteren harita ÖSO tarafından sosyal medyadan paylaşıldı. Haritada Türk askeri ve ÖSO güçlerinin yedi ayrı noktadan terör hatlarını yardığı görülüyor.

11.00 : Terör örgütü YPG'den dün kurtarılan Hammam köyünde yaşayanlar, ÖSO güçlerini sevinçle karşıladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntülerde ÖSO mensuplarının yaşlı bir köylüyle sohbeti yer alıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »