16 Şubat 2019, Cumartesi

Bor Şeker, Dişli ailesine satılıyor!

336 milyon liraya Doğus Yiyecek tarafından alınan Bor Şeker, ikinci kez el değiştiriyor. Doğuş Yiyecek, Bor Şeker'i Dişli ailesine ait olan DSL İnşaat'a devretmek için başvuruda bulundu.

24 Eylül 2018 Pazartesi 18:33
Bor Şeker, Dişli ailesine satılıyor!
Nisan ayında gerçekleştirilen ve kamuoyunun yakından takip ettiği şeker fabrikalarıihalelerinde önemli bir gelişme yaşandı. Özelleştirme İdaresi Başkanlığı’nın satışa çıkardığı ilk fabrika olan Bor ŞekerFabrikası’nı Doğuş Yiyecek ve İçecek Üretim A.Ş., 336 milyon lirayla ihaleden almıştı. Ancak anlaşmanın imzası kurumadan Bor Şekeryeniden el değiştiriyor. Doğuş, sahip olduğu Bor Şeker’i DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret A.Ş.’ye devretmek için resmi kurumlara başvurdu.

Dünya gazetesinin haberine göre, anlaşma sağlanır ve Rekabet Kurumu başta olmak üzere resmi kurumlardan onay çıkarsa 6 ay içinde Bor Şeker, ikinci kez el değiştirmiş olacak.

MESLEK GRUBU, KONUT İNŞAATI

2011 yılında kurulan DSL İnşaat Sanayi ve Ticaret şirketinin sermayesi 100 bin TL. İstanbul Ticaret Odası kayıtlarına göre şirketin meslek grubu konut inşaatı olarak gösteriliyor. Şirketin sahipleri ise kamuoyunun yakından tanıdığı Dişli Ailesi.

Sırmagrup Yönetim Kurulu Başkanı Davut Dişli’nin oğlu Emir Haktan Dişli’nin Yönetim Kurulu Başkanı olduğu şirkette Sadık Enes Dişli Başkan Yardımcısı, Eren Ali Dişli ise yönetim Kurulu Üyesi olarak görünüyor. Emir Haktan Dişli son olarak 2017’de evlenmiş, nikahında ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahit olmuştu.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »