23 Temmuz 2018, Pazartesi

Boş araziler rüzgar enerjisi sahası olacak

Konya İl Genel Meclisi, rüzgar enerjisinin yaygınlaşması için tescili mümkün olan boş arazilerin rüzgar enerjisinde kullanılabilmesi için karar aldı.

14 Kasım 2013 Perşembe 23:21
Boş araziler rüzgar enerjisi sahası olacak
Konya İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 8. birleşiminde son yıllarda Karapınar başta olmak üzere ülke genelinde pek çok bölgede yaygınlaşmaya başlayan rüzgar enerjisi sahalarının tespiti gündeme geldi. İmar ve Bayındırlık Komisyonunca merkez Selçuklu ilçesine bağlı Meydan, Çandır ve Güvenç köylerinde rüzgar enerjisine dayalı hazırlanan Nazım İmar Planı ve Uygulama İmar Planları, komisyon üyesi Remzi Korkut tarafından Meclis'e sunuldu.

İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu kabul Edildi


Korkut, ilgili kurumların yetkilileri ile birlikte yaptıkları inceleme sonucunda Meydan, Çandır ve Güvenç köylerindeki söz konusu araziler için çalışma başlattıklarını belirtti. Bu arazilerde ilgili alanların tahsis amacının değiştirilmesi gerektiğini ifade eden Korkut, hazine adına vakıf meralarının tescillerinin vakıf adına yaptırılması, tescil yapılan kurumdan muvafakat alınması şartı ile imar plan teklifinin tamamlanması halinde onaylanmasının uygun olduğunu bildirdi.

Müzakere edilen İmar ve Bayındırlık Komisyonu raporu, kabul edildi. Konya İl Genel Meclisi, Kasım ayı toplantılarının 9. birleşimini 15 Kasım Cuma günü saat 10.00'da yapacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »