18 Haziran 2018, Pazartesi

Böylesi şeytanın aklına gelmez!

ADANA’da 34 yaşındaki Yaşariye Yıldırım, 4 yaşındaki oğlu O.Y.’yi önce tanımadığı iki kadına emanet etti, sonra polise giderek çocuğunun kaybolduğunu söyledi. Polisin cep telefonlarına gönderdiği fotoğrafı gören bir taksici sayesinde çocuk bulununca olay aydınlandı.

10 Nisan 2015 Cuma 3:13
Böylesi şeytanın aklına gelmez!
Evli 3 çocuk babası Mustafa Kırmızısaç ile nikahsız yaşayan Yaşariye Yıldırım, bu ilişkiden oğlu O.Y.’yi dünyaya getirdi. Mustafa Kırmızısaç’ın eşinden boyanıp kendisiyle evlenmemesine kızan Yaşariye Yıldırım, bu duruma kızarak plan yaptı.

4 yaşında olan oğlu O.Y.’yi başka bir mahallede oturan hiç tanımadığı bedensel ve zihinsel engelli 49 yaşındaki Fazilet ile ablası 56 yaşındaki Meral Şeytan’ın evine bıraktı. "Eşimle kurban kesmeye gidiyoruz. 2 saatliğine oğlum sizde kalsın, almaya gelirken de size et getiririm" diyen kadın, daha sonra Hürriyet Polis Merkezi Amirliği’ne giderek çocuğunun kaybolduğunu söyledi. Polise, nikahsız birliktelik yaşadığı Mustafa Kırmızısaç’ın resmi nikahlı eşi Feride Kırmızısaç’ın çocuğunu kaçırmış olmasından şüphelendiğini ileri süren Yaşariye Yıldırım, "Nehre atmış olabilir, yavrumun hayatından endişeliyim. Başına bir iş gelirse o kadın yapmıştır" dedi.

KAYIP ALARMI VERİLDİ

Yaşariye Yıldırım’ın şikayeti üzerine Adana Emniyet Müdürlüğü Çocuk ve Asayiş Şube ekipleri harekete geçti, Emniyet Genel Müdürlüğü Asayiş Daire Başkanlığı’nın Kayıp Şahıslar Şubesi de sosyal medya üzerinden duyurular yapıp, cep telefonlarına da ’kayıp alarmı’ başlığıyla kısa mesaj gönderdi.

Kayıp olan O.Y.’nın fotoğrafı ve eşkal bilgileri, son görüldüğü bölgede bulunanların cep telefonlarına gönderilerek yardım istendi. Küçük çocuğu kaçırdığı ileri sürülen 3 çocuk annesi 39 yaşındaki Feride Kırmızısaç da Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerince gözaltına alındı. O.Y.’nin nehre atılma ihtimaline karşı dalgıç polisler, Seyhan Nehri’nde arama yaptı.

EMANETE GÖZÜ GİBİ BAKTI

Tanımadıkları kadının emanet olarak bıraktığı çocuğa bakan Fazilet ve Meral Şeytan ise, saatlerce annenin gelmesini bekledi. Fazilet ve Meral Şeytan, küçük çocuğun karnını doyurdu, meyve yedirip bakıcılık yaptı. İki kız kardeşin, taksicilik yapan ağabeyi Fuat Şeytan da akşam ziyaretlerine geldiğinde evde bir çocuğun olduğunu görünce cep telefonuna fotoğrafı gelen çocuğa benzediğini fark edip polise bilgi verdi. İhbar üzerine eve gelen polis, Fazilet ve Meral Şeytan’ın ’küçük misafir’ adını verdikleri O.Y.’yi uyurken buldu.

ÇOCUK DEVLET KORUMASINA ALINDI

Anne Yaşariye Yıldırım’ın şikayetiyle gözaltına alınan Feride Kırmızısaç, olayla ilgisinin olmadığı anlaşılınca serbest bırakıldı. Fazilet ile Meral Şeytan, "Çocuğu annesi bıraktı, 2 saat sonra gelip alacaktı. Ama bekledik gelmedi" diye ifade verdi. Madde bağımlısı olduğu belirlenen Yaşariye Yıldırım, olayla ilgili ifadesi alındıktan sonra serbest bırakılırken O.Y. ise Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Sevgi Evleri’ne yerleştirdi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »