Bozdağ: Geçmişteki hastalıkları depreşmiştir

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Almanya'da iptal edilen toplantı için 'Bunu belediyenin aldığı bir karar olarak görmüyorum' dedi. Merkel'i sert sözlerle eleştiren Bozdağ, "Merkel bizim müdahilimiz yok diyor ama kararı eleştirmiyor. 'Belediye yanlış yapmıştır' diye bir açıklamaları yok. Bize yapılan faşist bir uygulamadır. Geçmişteki hastalıkları depreşmiştir" dedi.

4 Mart 2017 Cumartesi 13:55
Bozdağ: Geçmişteki hastalıkları depreşmiştir
Bozdağ'ın açıklamasından satır başları:

Perşembe günü saat 18:00'de Adalet Bakanı ile görüşmemiz olacaktı. Ne olduysa bir müdahale oluyor. Bu müdahaleyi kim yaptı bilmiyoruz. Bir müdahale olduğu çok açıktır ve belediye bu toplantıyı iptal etmiştir. Bizim kanaatimiz belediyenin üzerinde bir irade vardır. Bunu belediyenin aldığı bir karar olarak görmüyorum. 

Merkel bizim müdahilimiz yok diyor ama kararı eleştirmiyor. 'Belediye yanlış yapmıştır' diye bir açıklamaları yok. 
Ben buradan soruyorum bu insan haklarına uygun mudur değil midir? Merkel, yanlış bulduğunu ifade etmemiştir. Bize yapılan faşist bir uygulamadır. Geçmişteki hastalıkları depreşmiştir. 

ALMANYA'YA ÇAĞRI: BUYURUN GELİN

Alman hükümeti bunu belediyenin kararı olduğunu söyledi ama belediyenin tavrını da kınamadı. Ben buradan Almanya'ya çağrıda bulunuyorum. Eğer Türkiye'de toplantı yapmak isteyen bir siyasi varsa gelsin toplantısını yapsın.Onlarda da seçim yapacaklar, burada da oy kullanacak Alman vatandaşları var. Bizim kapılarımız Almanya'ya sonuna kadar açık. Aynı şeyi onlar söyleyebilir mi, söyleyemez. Bize yapılan tam anlamı ile faşist bir uygulamadır. Almanya'nın geçmişteki hastalıkları depreşmiştir.Aşırıcılığa karşı hepimiz karşı olmak zorundayız."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »