23 Şubat 2019, Cumartesi

Bozdağ: Hatay ve Kilis'teki esnafın borçları ertelenecek

Bakanlar Kurulu sonrası konuşan hükümet sözcüsü Bekir Bozdağ, Kilis ve Hatay'daki esnafın kredi borçlarının erteleneceğini söyledi.

5 Şubat 2018 Pazartesi 19:34
Bozdağ: Hatay ve Kilis'teki esnafın borçları ertelenecek
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Çankaya Köşkü'nde gerçekleştirilen Bakanlar Kurulu toplantısının gündemine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozdağ'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:

Maliye Bakanımız vergi konularında önemli değişiklikler içeren reform paketini Bakanlar Kurulumuza sunmuştur. Reform paketi özellikle mali yüklerin azaltılması ve piyasanın canlandırılması hususunda çok önemli değişiklikler içermektedir. Bunlardan bazıları, mükelleflerin ileriye dönük dönemler için, sonraki dönemden devreden KDV'sinin iadesine imkan sağlanıyor. 2018 yılı öncesi dönemlere ait iade edilmeyen KDV'nin iadesinin önü açılıyor. Üç ay içerisinde iade edilmeyen KDV'ye faiz ödemesi getiriliyor.

MALİYE BAKANLIĞI'NA İKİ BİN PERSONEL ALINACAK
Maliye Bakanlığımıza bin gelir uzmanı, bin de denetim elemanı alınması konusunda kanuna düzenleme koyulması hususunda yetki verildi. Bu çerçevede de ayrı bir düzenleme yapılacaktır.

HATAY VE KİLİS'TE ESNAF'IN BORÇLARI ERTELENDİ

Hatay ve Kilis'teki esnafın kredi borçları ertelendi. Kilis ilindeki tarımsal faaliyet üreticilerinin borçları 31 Aralık 2018'e kadar ertelendi.

'HAVA SAHASINA İLİŞKİN BİR PROBLEM YOK'
('Rusya hava sahasını kapattı' iddiası) Türk Hava Kuvvetleri, Afrin bölgesindeki hava sahasını etkin bir şekilde kullanmaktadır. Halen de bu kullanım devam etmektedir. Hava sahasının kullanılmasına ilişkin şu anda bir sorun söz konusu değildir.

Suriye'nin neresinde olursa olsun Afrin bölgesine nakledilecek her türlü silah, mühimmat Türkiye'nin hedefidir. Bunları gördüğümüz yerde vuracağız, imha edeceğiz ya da teslim alacağız. Üçüncü bir şey yoktur.

'HOLLANDA'NIN BÜYÜKELÇİSİNİ ÇEKMESİ BİZİM İÇİN MALUMUN İLANIDIR'
(Hollanda'nın Ankara Büyükelçisinin çekilmesi) Son bir yıldır Hollanda'nın Ankara'da zaten büyükelçisi yoktur. Olmayan büyükelçilerini resmen geri çektiklerini açıklamışlardır. Bu yeni bir durum değil bizim için, malumun ilanıdır. Ancak Hollanda ile Türkiye arasındaki diplomatik ilişkiler kesilmemiştir.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »