Bozdağ: 'Obama da CIA de Gülen'in yaptığını biliyor'

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Bu darbeyi Fethullah Gülen'in yaptığını, Sayın Obama kendi adını nasıl biliyorsa o kadar bildiğinden eminim" dedi.

24 Temmuz 2016 Pazar 15:17
Bozdağ: 'Obama da CIA de Gülen'in yaptığını biliyor'
Bakan Bozdağ, Kanal 7 ekranlarında yayınlanan Başkent Kulisi programında gündemi değerlendirdi. Amerika Birleşik Devletleri'nin 15 Temmuz darbe girişimini Fethullah Gülen'in gerçekleştirdiğini bildiğini dile getiren Bakan Bozdağ, "Amerika Birleşik Devletleri'nin de, bu darbeyi Fethullah Gülen'in yaptığını, Sayın Obama kendi adını nasıl biliyorsa o kadar bildiğinden eminim. Amerikan istihbaratının bildiğinden eminim. Amerika Dışişleri Bakanı'nın bildiğinden eminim. Yani şu saatten sonra bunda bir tereddütleri olmadığından çok netim, çok eminim" dedi.

"Darbe teşebbüsünün Cuma günü gerçekleştirileceğini bildiklerine eminim"
"Yargı ve sivil diğer bürokrasi içindeki ayakların bu darbe ile bir şekilde ilgisi olduğuna eminim" diyen Bakan Bozdağ, "Ben yargıda olanların Yargıtay, Danıştay ve yüksek yargıda olanların, yargının içerisinde belli bir düzeyde olanların, bu darbe teşebbüsünün Cuma günü gerçekleştirileceğini, adımı nasıl biliyorsam, öyle bildiklerine eminim" ifadelerini kaydetti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »