21 Şubat 2019, Perşembe

Bozdağ'dan 'hadım' düzenlemesi ile ilgili flaş açıklama

Bakanlar Kurul toplantısı sonrası konuşan Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, "Zeytin Dalı harekatında 2795 terörist etkisiz hale getirildi. Hadım yasal dayanağa kavuşturulacak. Cinsel istismarın önlenmesi konusunda ailelere okullara eğitimler verilecek. Her yıl risk haritası çıkarılacak. Bu tür eğilimi olanlar bazı mesleklerden yasaklanacak" diye konuştu.

5 Mart 2018 Pazartesi 18: 2
Bozdağ'dan 'hadım' düzenlemesi ile ilgili flaş açıklama
Bakanlar Kurulu, Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında Çankaya Köşkü'nde toplandı. Toplantı sonrası Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ açıklama yapıyor. 'Zeytin Dalı harekat bölgesinin yarıya yakını  Türk Silahlı Kuvvetlerinin kontrolü altına geçmiştir" diyen  Bozdağ'ın açıklamalarının satır başları şöyle:

Afrin'de 2795 terörist etkisiz hale getirilmiştir. Toplam 142 bölge kontrol altına alınmıştır. Son 3 gün içinde operasyonlar sonucunda Raco-Afrin ve Cinderes-Afrin karayolları da kontrol altına alınmıştır. Zeytin Dalı Harekatı planlandığı gibi yürütülmektedir. Harekat bölgesinin yarısı kontrol altında. 

ÇOCUKLARA YÖNELİK CİNSEL İSTİSMARA KARŞI DÜZENLEMENİN DETAYLARI BELLİ OLDU

Başbakan Yardımcımız sayın Recep Akdağ, çocukların istismarının önlenmesine dönük çalışmalar hakkında Bakanlar Kurulumuza bir bilgilendirme yapmıştır. Bakanlar Kurulumuzda konu enine boyuna müzakere edilmiştir. Bakanlar Kurulumuz bazı tavsiyelerde bulunmuştur. En kısa sürede detaylar paylaşılacak. Cezalar artırılmaktadır. Halk arasında hadım olarak bilinen konu yasal dayanağa kavuşturulmaktadır. Suçluların cezalarının infazından sonraki süreçte de takibi zorunlu hale getirilmektedir. Adres bilgileri güvenlik birimlerine olacak ve bunlar hayatları boyunca kontrol altında olacaklardır. Risk araştırmaları yapılacak, her yıl tekrar edilecek. Kamuda ve özel sektörde bu suçlarla yargılanan ve ceza alan kişiler, özel sektörde çalıştığı kuruma da bilgilendirme yapılacaktır. Cinsel istismarın önlenmesi konusunda ailelere okullara eğitimler verilecek. Her yıl risk haritası çıkarılacak. Bu tür eğilimi olanlar bazı mesleklerden yasaklanacak.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »