Bozdağ'dan suikast ile tehdit eden Fransız'a sert tepki

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ,"Bir ülkenin Cumhurbaşkanına karşı suikast yapılmalı diye açıklama yapıyor alçağın biri bu açıklamayı da televizyon veriyor ve insanlar canlı yayında bunu seyrediyor" dedi.

24 Nisan 2017 Pazartesi 19:58
Bozdağ'dan suikast ile tehdit eden Fransız'a sert tepki
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a suikast çağrısı yapana Fransız Philippe Moreau Defarges'e sert tepki gösterdi. Skandal sözlerin sahibi ile ilgili konuşan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, "Fransa hukukuna göre orada suç duyurunda bulunma ve Türkiye'de şuç duyurusunda bulunabilir. Kanunlarımız buna da izin veriyor.Suç duyurusu üzerinde bir değerlendirmeyi savcılıklar yapacaktır. Ama burada ilginç olan bu işin hukuksal boyutu değil, burada Türkiye'nin dışında bazı ülkelerin bazı siyaset bilimcileri ve siyasetçilerin sayın Cumhurbaşkanımıza olan kin nefret ve düşmanlığının nasıl bir zirveye yükseldiğini gösteriyor. Bu son derece önemli"dedi.

"ALÇAĞIN BİRİ"

'Alçağın biri açıklama yapıyor' diyen Bozdağ, "Bir ülkenin Cumhurbaşkanına karşı suikast yapılmalı diye açıklama yapıyor alçağın biri bu açıklamayı da televizyon veriyor ve insanlar canlı yayında bunu seyrediyor, buna programı yapanda müdahale etmiyor. Orada müdahale etmiyor Fransa'da da kimse sen nasıl olurda böyle bir şey yaparsın demiyor ama Türkiye'deki tepkilerden sonra belli bir noktaya geliyor. Bu şunu gösteriyor ben buradan aziz milletimize seslenmek istiyorum. Sayın Cumhurbaşkanımızın Türkiye için ne kadar kıymetli biri olduğunu, korunması ve değer verilmesi gereken biri olduğunu gösteriyor"şeklinde konuştu. Bozdağ şöyle konuştu:"Önlerinde Sayın Cumhurbaşkanımızı engel görüyorlar. Bende buradan şunu söylüyorum. Onların hepsinin gücü Sayın Cumhurbaşkanımızı bulunduğu yerden indirmeye onun ömrünü sonlandırmaya yetmez. Rabbimin verdiği ömrü ondan başka alacak kimse yoktur. Allah'ın izni olmadığı sürece yenemez öldüremez zarar veremez Allah korumazsa etrafında dünya kadar koruma ordusu olsa bile , ben Sayın Cumhurbaşkanımızın milletimize insanlığa herkese yaptığı hizmet ortadadır. Milletimizin mazlum milletlerin ,mazlum insanların, sadece müslüman değil diğer dinlere mensup mazlumların da nasıl dualar ettiğini biz biliyoruz. Bu dualar geldiği sürece hangi ülke hangi TV hangi siyasetçi kim ne yaparsa yapsın boştur. Netice alamazlar."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »