Bu görüntüler Diyarbakır'da kaydedildi...

Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarının yolu trafiğe kapatması, çukur kazması, barikat kurması ve uzun namlulu silahlarla sokak başlarında nöbet tutması, helikopter ve MOBESE kameralarınca kaydedildi.

15 Mart 2016 Salı 19:28
Bu görüntüler Diyarbakır'da kaydedildi...
Bağlar'da Dörtyol mevkisindeki MOBESE kameralarına yansıyan  görüntülerde, yüzü maskeli teröristlerin ellerinde roketatarlar ve uzun namlulu  silahlarla caddeye çıkmasıyla yaşanan panik havası, aralarında çocuk ve  kadınların da olduğu vatandaşların kaçması, esnafın da iş yerlerini kapatmaya  çalışması yer alıyor. Teröristlerin yoldan geçen araçları durdurarak vatandaşları zorla  araçlarından indirmesi, korkutmak için uzun namlulu silahlarla havaya ateş  etmesinin saniye saniye kaydedildiği görüntülerde, şehir içi minibüsü ve bazı  araçları durduran silahlı teröristlerin geçişlere izin vermemesi ve yolu trafiğe  kapatması görülüyor. Görüntülerde, omuzunda roketatar bulunan teröristlerin kendi  aralarında konuştuğu ve köşe başlarında uzun namlulu silahlarla nöbet tuttuğu da  yer alıyor. Bazı vatandaşların olup biteni şaşkınlıkla izlediği görüntülerde,  teröristler, sokak arasından bölgeye gelen zırhlı araçlara doğru ateş ediyor.

Terör saldırıları polis helikopterinden görüntülendi

Teröristlerin eylem ve saldırıları polis helikopterinin kamerasıyla da  kaydedildi. Görüntülerde, elinde uzun namlulu silah ve roketatar bulunan  teröristlerin, gruplar halinde hareket ettikleri, durdurdukları araçları sokak  başlarına iterek barikat yaptıkları, bazı araçları ateşe verdikleri, cadde ve  sokaklara çukur kazdıkları, barikat oluşturdukları görülüyor. Ayrıca, bir teröristin apartmanın çatı katından güvenlik güçlerine el  bombası attığı, polislerin de karşılık verdiği görülürken, sabah saatlerinde  bölge halkının mahalleyi terk etmesi görüntülere yansıdı.  Bağlar'da gece Kaynartepe, Muradiye ve 5 Nisan mahallelerinde bir grup  terörist yolu trafiğe kapatıp, bazı araçları ateşe vermiş, ara sokaklarda çukur  kazmaya çalışan teröristler polise uzun namlulu silahlarla saldırmıştı.  Teröristlere karşılık verilmesi sonucu çıkan çatışmada 11 polis yaralanmış, 3  terörist etkisiz hale getirilmişti. Diyarbakır Asker Hastanesinde tedavi altına  alınan yaralı polis memurlarından biri şehit düşmüştü. Bağlar Kaymakamlığınca söz konusu bölgede halkın huzur ve güvenliğinin  sağlanması amacıyla güvenlik birimlerince gerçekleştirilecek faaliyet esnasında  vatandaşların can güvenliğinin sağlanması ve herhangi bir olumsuzluk yaşanmaması  için Kaynartepe Mahallesi'nin tamamında saat 03.00'ten geçerli olmak üzere sokağa  çıkma yasağı ilan edilmişti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »