23 Mayıs 2018, Çarşamba

Bu görüntüye trafikte tepki yağdı!

Sivas'ta, kesileceği sırada boynundaki zinciri kopararak kaçan kurbanlık boğa, 7 uyuşturucu iğne vurulduktan sonra yakalanabildi. Okul bahçesinde kesilen boğanın traktör arkasında taşınmasına vatandaşlar tepki gösterdi.

4 Ekim 2014 Cumartesi 22:31
Bu görüntüye trafikte tepki yağdı!

Alınan bilgiye göre, Ata Sanayi'de bir dükkanda kesilmek istenen  kurbanlık boğa, boynuna bağlanan zinciri kırarak kaçtı. Şehir trafiğine giren ve  bir dükkanın camını kıran gözü bağlı boğa, yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki  Kongre Lisesi bahçesine duvardan atlayarak, girdi. 
 
Atladığı sırada ayağından ve vücudunun bazı yerlerinden yaralanan  boğayı etkisiz hale getirmek için belediye ekipleri, 7 kez uyuşturucu iğne vurdu.  Boğa, yaklaşık 2 saat süren çalışmanın ardından etkisiz hale getirildi. 
 
Okul bahçesinde hisse sahipleri tarafından kesilen kurbanlık boğa, bir  traktörün arkasındaki vince asılarak Ata Sanayi'ne taşındı. Bazı vatandaşlar,  traktörün arkasında taşındığı sırada boğanın başının yerde sürünmesine tepki  gösterdi. 
 
Kurbanlık boğanın hisse sahiplerinden Yılmaz Coşkun, gazetecilere  yaptığı açıklamada, "Dükkana bağlamıştık, zinciri kopardı, ondan sonra kaçtı. Ata  Sanayi'den Kongre Lisesi'ne geldi. Belediyeden arkadaşlar iğne vurdular ve sonra  kestik" diye konuştu. 
 
Boğayı yakalamak için 2 saat uğraştıklarını anlatan Coşkun, "Maraton  gibi peşinden koştuk. Esnaf arkadaşımızın dükkanının camı kırıldı. Bizim dükkana  da zarar verdi" dedi. 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »