Bu yılanın iki başı var

Girensun'da bir çiftçi tarafından yavruyken bulunan çift başlı yılan, Antalya'daki Fear Trophy Sürüngen Evi'ne getirilerek özel beslenmeye alındı.

30 Ağustos 2014 Cumartesi 2:27
Bu yılanın iki başı var

Burunucu köyündeki fındık bahçesinde çalışan bir çiftçi tarafından  bulunan çift başlı yılan,Antalya'daki Fear Ttrophy Sürüngen Evi'ne getirildi. Burada yapılan incelemede, çift başlı yılanın iki yemek borusu ve  gırtlağı bulunduğu tespit edildi. Kendisi için özel hazırlanan bir odada  karantina altına alınan yılan, özel besinlerle beslenmeye başlandı. İki kafadaki  yemek borusu da normal yılan yavrularına göre daha ince olması nedeniyle yılana  yeni doğmuş farenin ön bacağı ve küçük çekirgeler verildi. 
 
Sürüngen evinde uzman olarak çalışan Özgür Ergeldi, AA muhabirine  yaptığı açıklamada, çift başlı yılanlara milyonda bir rastlandığını kaydetti. Bu yılanın doğada hayatta kalma şansı olmadığını ifade eden Ergeldi,  çift başlı yılanın bakımını itinayla yaptıklarını ve fiziki olarak kendisini  toplamasını beklediklerini bildirdi. Ergeldi, iki haftalık kontrolün ardından  yılanın ziyaretçiler tarafından da görülebileceğini dile getirdi. 

1 kilo 700 gram ağırlığında dev kurbağa da bulunuyor 
 
Fear Trophy'de dünyanın çeşitli yerlerinden 90 çeşitte 180 sürüngen  yer alıyor. Fear Trophy'de zehirli yılan, tarantula, akrep, bukalemunun yanı sıra  zehirli ok kurbağaları ve 1 kilo 700 gram ağırlığında dev kurbağa da bulunuyor. 
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »