Bugün hava nasıl? 16 Kasım 2013

Tüm yurttaki hava durumunu Gazete5.com.'dan öğrenebilirsiniz. İşte il il hava durumu...

16 Kasım 2013 Cumartesi 18:36
Bugün hava nasıl? 16 Kasım 2013
Yapılan son değerlendirmelere göre; Marmara'nın kuzeydoğusu, Doğu Anadolu'nun güneydoğusu, Güneydoğu Anadolu'nun güneyi ile Adıyaman, Çanakkale, Zonguldak, Bartın, Düzce, Kahramanmaraş, Giresun, Trabzon, Rize ile Kastamonu ve Artvin'in kıyı ilçelerinin yağmur ve sağanak, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında; ülkemiz genelinde 1 ile 3 derece azalarak mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın; genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla güney kesimlerde güney yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Batı Karadeniz, Marmara ve Kuzey Ege'de yer yer kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

MARMARA


Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeydoğusu ve Çanakkale ile Balıkesir ve Bursa'nın kuzey kesimlerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

EGE


Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ


Parçalı, doğusu yer yer çok bulutlu, öğle ve gece saatlerinde Kahramanmaraş çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU


Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ


Parçalı ve çok bulutlu, Düzce ile zamanla Zonguldak ve Bartın ile Kastamonu'nun kıyı ilçelerinin kısa süreli ve hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kıyılarında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/saat) esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ


Parçalı ve çok bulutlu, Rize ve Artvin kıyıları ile zamanla Trabzon ve Giresun çevrelerinin aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU


Parçalı ve yer yer çok bulutlu, Van, Şırnak ve Hakkari çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU


Parçalı ve çok bulutlu, güneyi ile zamanla Adıyaman çevrelerinin yerel sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »