23 Temmuz 2018, Pazartesi

Bugün hava nasıl?

Tüm yurttaki hava durumunu gazete5.com'dan öğrenebilirsiniz. İşte il il hava durumu raporu...

27 Haziran 2013 Perşembe 18:57
Bugün hava nasıl?
Yapılan son değerlendirmelere göre; Denizli, Isparta, Burdur çevreleri ile Antalya'nın iç ve yüksek kesimlerinin yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığının ülke genelinde mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyredeceği bekleniyor.

Rüzgarın genellikle kuzeyli, Akdeniz kıyılarında güney ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kıyı Ege ve Batı Karadeniz açıklarında kuvvetlice (30-50 km/s) eseceği tahmin ediliyor.

YÜKSEK SICAKLIK UYARISI

Ülkemizin güney, iç ve batı kesimlerinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin 3 ila 7 derece üzerinde seyretmesi nedeniyle yüksek sıcaklığın oluşturabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

EGE

Genellikle az bulutlu ve açık, zamanla iç kesimleri parçalı yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Denizli çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey ve kuzeybatı yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

AKDENİZ

Genellikle az bulutlu ve açık, batısının parçalı yer yer çok bulutlu öğle saatlerinden sonra Isparta, Burdur çevreleri ile Antalya'nın iç ve yüksek kesimlerinin kısa süreli gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ

Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Açıklarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 km/s) esmesi bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ

Az bulutlu ve açık, Doğu Karadeniz'in öğle saatlerinde yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU

Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Açık geçeceği tahmin ediliyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »