26 Mayıs 2018, Cumartesi

Bugün hava nasıl? 9 Kasım 2013

Tüm yurttaki hava durumunu Haberbank.com.tr'den öğrenebilirsiniz. İşte il il hava durumu...

9 Kasım 2013 Cumartesi 15:41
Bugün hava nasıl? 9 Kasım 2013
Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğusu, Adıyaman,Şanlıurfa, Elazığ, Erzincan, Tunceli ve Bingöl çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Mardin, Batman, Siirt, Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Diyarbakır, Bitlis ve Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli olması beklenmektedir. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında pus ve yer yer sis hadisesi görülebilir.

Hava sıcaklığında;Kuzey, iç ve batı kesimlerde 2 ila 3 derece artacak.

Rüzgarın; Genellikle kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ile zamanla Batı Akdeniz'de kuvvetli (30-50 km/s) olarak esecek.

MARMARA


Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin doğu kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi görülebilir

EGE


Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi görülebilir.

AKDENİZ


Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU


Az bulutlu, güney ve doğusunun parçalı yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin kuzeybatısında pus ve yer yer sis hadisesi görülebilir.

BATI KARADENİZ


Az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde pus ve yer yer sis hadisesi görülebilir.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ


Parçalı ve yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.


DOĞU ANADOLU


Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Elazığ, Tunceli, Erzincan ve Bingöl çevrelerinin sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Şırnak ve Hakkari çevreleri ile Bitlis ve Van'ın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU


Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu ile Şanlıurfa ve Adıyaman çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Mardin, Batman ve Siirt çevreleri ile Diyarbakır'ın güney ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »