Bülent Arınç AK Parti toplantısında yok

Başbakan Erdoğan'a “öğrenci evleri” tartışması nedeniyle sitem eden Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, AK Parti Grup Toplantısı’na katılmadı. Erdoğan kürsüden Arınç'a gönderme yaptı

12 Kasım 2013 Salı 7: 0
Bülent Arınç AK Parti toplantısında yok
Bugünkü grup toplantısında gözler Bülent Arınç'ı aradı.
"Öğrenci evleri" konusundaki açıklaması Başbakan Erdoğan tarafından yalanlanan ve bu nedenle hafta içinde ağır bir dille sitem eden Arınç, partisinin Meclis Grup toplantısına katılmadı.

Erdoğan gruptaki konuşmasının başında, Arınç'a göndermede bulunarak şunları söyledi:
"Dava arkadaşlığının kardeşlik hukukunun gereği olarak biz meselelerimizi aramızda konuşur ve çözüme kavuştururuz. AK Parti'yi, milletin teveccühünü kazanarak yenmekten umudunu kesenler, pusuya yatmış, farklı beklentilerin peşine düşmüş durumda. Kimse kusura bakmasın bu zavallılıktır. AK Parti hiçbir zaman bunların temennilerine fırsat tanımayacaktır. Bu hareket, dava, parti içindeki hiçbir kardeşim pusuda bekleyen bu zavallılara ümit vermeyecektir"

Geçtiğimiz hafta TRT Türk yayınına katılan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç,“Ben sadece bakan değilim, çok şeyi temsil ediyorum. Benim yıpranmamam, hiçe sayılmamam lazım. Başbakan'ın görevi, hükümet sözcüsünü açmaza düşürmemektir. Ben itibarımın, kişiliğimin yıpratılmasını istemem. Birilerinin kum torbası haline getirilmek istemem" ifadelerini kullanmıştı.


OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »