Bülent Arınç'tan 'kelepçe'ye itiraz

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, emniyette yapılan paralel yapı operasyonu hakkında, "İnsanlar arkalarından kelepçelenmemelidir." dedi.

23 Temmuz 2014 Çarşamba 19:52
Bülent Arınç'tan 'kelepçe'ye itiraz
Elazığ'daki yerel bir televizyonda, gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İstanbul merkezli yapılan emniyetteki paralel yapı operasyonu hakkında "Devam edebilir mi" sorusuna, "Edebilir, çünkü bu bağlantıların sadece emniyet ayağı yok. Başka yerlerde de ayakları bulunabilir" yanıtını verdi.

Soruşturmanın gizliliğine dikkat edilmesi gerektiğini vurgulayan Arınç, masumiyet karinesi ve kelepçe uygulamasına değindi. Arınç şunları söyledi;

"İnsanlar daha suçlu suçsuz olduğu sabit olmadan, yargılama olmadan, kesinlikle suçlu olarak teşhir edilmemelidir. Bir de bunların hepsi kamu görevlisi ise bu kamu görevlilerine karşı her zaman yaptığımız gibi fena muamele, kötü muamele veya insanlık dışı muameleler yapılmamalıdır. Yani kelepçe, yeri geldiğinde takılmamalıdır, arkalarından kelepçelenmemelidir, teşhir edilmemelidir ve şimdiden suçlu ilan edilmemelidir."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »