Bülent Arınç'tan siyasete veda sinyali

1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi sonrası gazetecilerine sorularını yanıtlayan Bülent Arınç, siyasete veda sinyali verdi.

14 Kasım 2013 Perşembe 7: 0
Bülent Arınç'tan siyasete veda sinyali
Hükümet Sözcüsü ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Salonu'nda düzenlenen 1. Türkiye Çocuk ve Medya Kongresi sonrası gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilere yaptığı açıklamada siyasete veda sinyali veren Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile yaşadıkları fikir ayrılığı hakkında ise "Siyasette şu anda küstüğüm kimse yok" dedi.

Arınç kongre çıkışında şunları söyledi:

"Uzun yıllardır siyasetin içindeyim, artık aktif siyasete son vermek gerektiğine inanıyorum. Bu bütün siyasetçiler için geçerli, gerçi benden başka söyleyen de olmadı. Bu siyasetin de bir gereğidir. Tabii çocuklarımıza, torunlarımıza daha fazla zaman ayırmak mümkün olabilir. Ama sebep bu değil, biraz dinlenmek biraz okumak istiyorum."

Hafta sonu Başbakan Erdoğan ile birlikte Diyarbakır'a gidecek olan Arınç, Diyarbakır gezisiyle ilgili ise "İnşallah Diyarbakır'daki programlara gideceğiz. Sayın Başbakan davet etti. O bölgenin insanlarını çok seviyorum" dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »