28 Mayıs 2018, Pazartesi

Burada denize girdiler ve...

Samsun'un Atakum ilçesinde uyarı tabelasına rağmen girdikleri denizde akıntıya kapılan 4 kişi, vatandaşlar ve kurtarma ekiplerince sudan çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan bu kişilerden 15 yaşındaki Büşra Aydın, hayatını kaybetti.

28 Ağustos 2014 Perşembe 2: 6
Burada denize girdiler ve...
Atakum ilçesinde uyarı tabelasına rağmen girdikleri denizde akıntıya kapılan 4 kişi, vatandaşlar ve kurtarma ekiplerince sudan çıkarıldı. Hastaneye kaldırılan bu kişilerden Büşra Aydın , hayatını kaybetti.

Körfez Mahallesi sahilinde serinlemek için denize giren Recep Aydın (13) ve kardeşi Büşra Aydın (15) ile Gül Dinçer (15) ve kardeşi Dilara Dinçer (16), akıntıya kapıldı. İhbar üzerine olay yerine gelen Samsun Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Sualtı Grup Amirliği ve Sahil Güvenlik KaradenizBölge Komutanlığı ekipleri ile çevrede bulunan vatandaşlar, söz konusu 4 kişiyi sudan çıkardı.

Ambulanslarla Ondokuz Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Çocuk Hastanesine kaldırılan 4 kişiden Büşra Aydın, müdahaleye rağmen kurtarılamadı.

Öte yandan, Aydın ve Dinçer kardeşlerin denize girdikleri mevkideki, "Denizde kum kayması mevcuttur. Yanıltıcı derinlikler oluşmaktadır. Rüzgarlı ve dalgalı havalarda denize girmek tehlikelidir. Bu bölgede cankurtaran hizmeti verilmemektedir" yazılı uyarı tabelası dikkati çekti.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »