Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu

Recep Altepe'nin istifasıyla boşalan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanlığına AK Parti adayı Alinur Aktaş seçildi.

2 Kasım 2017 Perşembe 22:22
Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı belli oldu
Bursa’da Recep Altepe’nin istifasının ardından boşalan Büyükşehir Belediye Başkanlığı koltuğu için  bugün seçim yapıldı.     Bursa Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni Büyükşehir Belediye Başkanını  seçmek amacıyla toplandı. Toplantıda, meclisin MHP grubu ve bağımsız üyeleri de AK Parti adayı  Aktaş'a destek verdi. CHP'li meclis üyeleri ise oylama öncesi salondan ayrıldı. Yapılan seçimde 75 oy alan Aktaş, başkan seçildi.

TEŞEKKÜR ETTİ

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş seçim sonrası yaptığı konuşmada Meclis üyelerinin oylarıyla Osmanlı'nın ilk  başkenti, kadim şehir Bursa'ya Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmekten dolayı  onur duyduğunu söyledi.  Kendisini aday olmaya layık gören herkese teşekkür eden Aktaş, şöyle  konuştu:  "Cumhurbaşkanına, Başbakana, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu'na,  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'ya, adaylığım noktasında emeği ve  katkısı olan başta AK Parti Bursa İl Başkanı olmak üzere bana bu konuda destek ve  katkı veren tüm yol arkadaşlarıma yürekten teşekkür ediyorum. İlk Bursa belediye  başkanı Sadrettin Efendi'den bugüne kadar hizmetleri geçmiş tüm belediye  başkanlarına, değerli hocam, kıymetli büyüğüm rahmetli Hikmet Şahin'e,  beraberinde en son belediye başkanlığımızı yapan, hem Meclis üyesi olarak hem  Osmangazi Belediye Başkanı, hem de 8,5 yıldır Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı  olarak emekleri ve katkıları olmuş çok değerli büyüğüm Recep Altepe'ye yürekten  teşekkür ediyorum."

 Gönülden bağlı olduğu Bursa'ya hizmet etmek için kolları sıvadığını  dile getiren Aktaş, "Ben 13,5 yıldır İnegöl'de belediye başkanı olarak hizmet  eden bir kardeşinizim. Gecemizi gündüzümüze kattık. İşte şimdi aynı azim ve aynı  inançla tüm ilçelere, yaklaşık 3 milyonluk nüfusuyla Bursa'nın her  santimetrekaresine hizmet etmek, onları kucaklamak için görevimizin başındayız.  Bundan hiçbir arkadaşımızın şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

HER GÖRÜŞE AÇIĞIZ

Aktaş, Bursa'nın hizmetin en iyisine ve güzeline layık olduğunu  vurgulayarak şunları kaydetti: "Bursa'nın her köşesine hizmet etmek, kadirşinas vatandaşlarımız için  hizmet üretmek için elimizden gelen bütün gayreti ortaya koyacağız. Ne diyor Aşık  Yunus; 'Ben gelmedim kavga için bizim işimiz sevgi için. Dostun evi gönüllerdir,  gönüller yapmaya geldik.' Arkadaşlarımız burada olmadığı için ben polemik konusu  oluşturmak istemiyorum. Keşke beraberce bu mutlu anı yaşasaydık. Bugün  hüzünlüyüz, 8 vatan evladımız şehit oldu. Bugün demokrasinin gereğini hep beraber  yerine getiriyoruz. Şundan emin olmanızı istirham ediyorum; Bursa'nın tüm  dinamikleriyle, sivil toplum kuruluşlarıyla, siyasi partileriyle, görüşü ve  önerisi olan herkesle beraber Bursa'yı yöneteceğiz. Benim danışmanlarımın da  bunlar olacağını özelikle ifade etmek istiyorum. Bursa'ya değer katacak her  görüşe ve fikre açığız. Bu noktada kapımızın açık olduğunu, Bursa için ortak  akılda buluşma temennimizin bizim için öncelik olduğunu belirtmek istiyorum."
 
ALİNUR AKTAŞ KİMDİR?

1970 İnegöl doğumlu. İlk, orta ve lise tahsilini İnegöl’de tamamladı. Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Mezunu. Uzun yıllar İnegöl Mobilya sektöründe üst düzey yöneticilik yaptı. Aynı zamanda Serbest Muhasebeci, Mali Müşavir olan Aktaş, İnegöl AK Parti Kurucu Yönetim Kurulu üyesi olarak siyasete atıldı. 28 Mart 2004 seçimlerinde İnegöl Belediye Başkanı seçildi. Alinur Aktaş, İngilizce ve Arapça biliyor. Aktaş, evli ve 2 çocuk babası.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »