26 Eylül 2018, Çarşamba

Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı çatışma!

Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarayı önünde silahlı çatışma çıktı. Bir kişi yaralandı. Bölgeye havadan ve karadan ablukaya alan polis operasyon başlattı,20 kişi gözaltına alındı.Çatışmanın Sultangazi'de bir oyun salonuna düzenlenen ve 3 kişinin öldüğü silahlı baskının tarafları arasında yaşandığı belirlendi.

21 Eylül 2017 Perşembe 20:26
Çağlayan'daki İstanbul Adliyesi önünde silahlı çatışma!
Çağlayan'da bulunan İstanbul Adalet Sarıyı bahçesinde 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Gaziosmanpaşa'daki bir kafede cinayetle sonuçlanan olayla ilgili davasının ardından traflar arasında çatışma çıktı. Olaya polis havada ateş açarak müdahale etti. Kavgada 1 kişi yaralandı. Yaralı kişi  ambulansla hastaneye kaldırıldı.  Silah sesleri üzerine bölgede büyük panik yaşandı.Çok sayıda kişi adliyeye sığındı. 

KAÇANLARI YAKALAMAK İÇİN OPERASYON BAŞLATILDI 

Bölgeye Özel Harekat timleri sevk edildi. Çatışma sonrası  adliyenin arka sokaklarına kaçtığı öğrenilen şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı operasyon başlatıldı. Adliye çevresinden ara ara silah sesleri yükseldi. Ara sokaklara kaçan kişiler polis tarafından gözaltına alındı. Bazı şüphelilerin  gözaltına alınması sırasında arbede yaşandı.
Bölgeye polis helikopteri sevk edildi.  Silahla yaralanan kişinin isiminin Kemal Gezer olduğu belirlendi. 

BİR ÇOCUK ARADA KALDI

Olay sırasında bölgede olan ve çatışmanın ortasında kalan bir çocuğun kafa tramvası geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. 

20 GÖZALTI VAR

Çatışmanın ardından polis ekipleri 1'i tabancayla ateş açan kişi olmak üzere toplam 20 kişiyi gözaltına aldı. 

GÖRÜNTÜLER ORTAYA ÇIKTI 

stanbul Adalet Sarayının önünde iki grup arasında çıkan silahlı çatışmadan hemen sonra yaşananlar bir vatandaş tarafından cep telefonuyla kaydedildi.  Görüntülerde, bazı vatandaşlar silah seslerinin ardında hızla adliyeden koşarak kaçıyor. Ardında polis ekipleri adliyenin karşısındaki sokağa girerek zanlıları kovalıyor.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »