Çakır, FIFA'ya konuştu

Dünya Kupası 2014'te hakemlerin tanıtıldığı katalogda yer alan milli hakemimizin başarılarının yanında sözlerine yer verildi.

9 Haziran 2014 Pazartesi 0: 9
Çakır, FIFA'ya konuştu
Dünya Kupası 2014'te Türkiye'yi temsil edecek olan hakemimiz Cüneyt Çakır, FIFA'nın Dünya Kupası hakem kataloğunda tanıtıldı. Çakır'ın, Doğan Babacan'dan sonra Dünya Kupası'nda yer alacak olan 2. Türk hakem olduğunun altı çizilirken, 38 yaşındaki hakemimizin kariyerindeki başarılara da yer verildi.

U-17, U-19 ve U-20 kategorilerinnde birçok uluslararası kategorideki maçlarda düdük çalan Çakır'ın, Corinthians ve Chelsea arasındaki Dünya Kulüpler Kupası Finali, 2012'de Şampiyonlar Ligi Yarı Finali'nde Chelsea-Barcelona mücadelesini yönetmesi ve UEFA Avrupa Ligi'nde 2 yıl önce Fulham - Hamburg yarı finalinde düdük çalması gibi başarıları art arda sıralandı.

Katalogda Cüneyt Çakır'ın, "Hakemler olarak her gün futbolla nefes alıyoruz ve yaşıyoruz; ama televizyonu kapattığımda ailemle dışarı çıkmayı seviyorum. Belki sinemaya veya iyi bir restorana... Ayrıca bir Stephen King hayranıyım ve iyi bir rock müzik dinleyicisiyim" ifadelerine yer verildi.

Brezilya'da düzenlenecek olan 2014 Dünya Kupası'nda Cüneyt Çakır'ın yardımcılıklarını Bahattin Duran ve Tarık Ongun yapacak.

Bu arada FIFA, Cüneyt Çakır ile bir röportaj da gerçekleştirdi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »