Çalışma Bakanlığı: Teftiş Yapıldı Mevzuata Aykırılık Yok

Soma'daki maden faciasından sonra açıklama yapan Çalışma Bakanlığı, "2012'den beri denetleniyor. Ocakta mevzuata aykırı durum yok." dedi.

14 Mayıs 2014 Çarşamba 5:11
Çalışma Bakanlığı: Teftiş Yapıldı Mevzuata Aykırılık Yok
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Soma kömür İşletmelerinde, Bakanlık müfettişlerince 2012'den bu yana iş sağlığı ve güvenliği yönünden teftiş yapıldığı belirtilerek mevzuata aykırı bir durumun görülmediği bildirildi.

EN SON MART AYINDA DENETLENDİ

Bakanlıktan yapılan açıklamada, Soma Kömür İşletmeleri AŞ işyerinde Bakanlık müfettişlerince 2012 yılında 2 kez, 2013 yılında 2 kez ve son olarak da 13-14, 17-18 Mart 2014'te iş sağlığı ve güvenliği yönünden teftiş yapıldığı belirtilerek mevzuata aykırı bir durumun görülmediği ifade edildi.

"9 İŞ GÜVENLİĞİ UZMANI VE 3 İŞ YERİ HEKİMİ VAR"

Ayrıca işyerinde 25 Temmuz 2013'ten itibaren 9 iş güvenliği uzmanı, 3 iş yeri hekiminin çalıştığının tespit edildiği bildirilerek şunlar kaydedildi:

"Olayın ilk başından itibaren müfettişlerimiz olay yerindedir. Bakan Yardımcımız ve Teftiş Kurulu Başkanımız da olay yerine hareket etmiştir. Maden ocağında mahsur kalan işçi kardeşlerimizin sağlıklı bir şekilde kurtulmalarını temenni ediyoruz."
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »