Cami Yangınında Kur'an-ı Kerim'in Ayet Kısımları Yanmadı

Afyonkarahisar'da neredeyse tamamı kül olan camide Kur'an-ı Kerim'in sayfalarının kenarları yanarken, ayetlerden bulunduğu kısımlar yanmadı.

13 Mayıs 2014 Salı 1:37
Cami Yangınında Kur'an-ı Kerim'in Ayet Kısımları Yanmadı
Afyonkarahisar'da İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde neredeyse tamamı kül olan camide Kur'an-ı Kerim'in sayfalarının kenarları yanarken, ayetlerden bulunduğu kısımlar yanmadı.

YANGIN GECE BAŞLADI

Afyonkarahisar'ın İscehisar ilçesine bağlı Konarı köyünde tarihi camide çıkan yangın korku dolu anlar yaşattı. Henüz bilinmeyen bir nedenden ötürü meydana gelen yangın yaklaşık 3 saat içerisinden kontrol altına alınabildi. 150 yılık tarihi Konarı köyü camisinde gece geç saatlerde meydana gelen yangın köylüler ve itfaiye ekiplerinin müdahalesi sonrası söndürülebildi.

İÇERDEKİ PİKNİK TÜPLERİ PATLADI

Yangın esnasında cami içerisinde bulunan 3 piknik tüpünün patladığı bildirilirken, cami ısıtmasında kullanılan 2 sanayi tüpünün de patlamadan camiden çıkarıldığı öğrenildi. Bolvadin, İscehisar ve Bayat ilçelerinin itfaiye ekipleriyle, bir inşaat firmasının da su tankeriyle müdahale ettiği yangının ardından cami kullanılamaz hale geldi.

AYET KISIMLARI YANMADI

Öte yandan, yangında Kur'an-ı Kerimlerin sayfalarının boş yerleri yanarken, ayetlerin bulunduğu kısımlar ise hiçbir zarar görmedi.

Yangının çıkış nedenin araştırıldığı bildirilirken yangının ardından kullanılamaz hale gelen caminin yeniden yaptırılması için köy sakinleri yetkililerden yardım beklediklerini ifade ettiler.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »