‘Camide içki’ye suç duyurusu

Gezi Parkı eylemleri sırasında Kabataş’ta türbanlı bir kadının tartaklandığına ilişkin haberden sonra, Dolmabahçe’deki Bezmi Alem Valide Sultan Camisi’nde içki içildiği yönündeki iddia da yargıya taşındı.

27 Mart 2015 Cuma 17:30
‘Camide içki’ye suç duyurusu
Hürriyet'ten İsmail Saymaz'ın haberine göre CHP Denizli Millevekili İlhan Cihaner, tanık anlatımları ve haber ajanslarının görüntülerine göre camide içki içilmediğini, protestocular ayrıldıktan sonra bir bira kutusunun camiye getirilip konulduğunu belirterek şüpheliler hakkında “halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçundan dava açılması için suç duyurusunda bulundu.

Cihaner tarafından dün İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan dilekçede, müezzin Fuat Yıldırım’ın, camide içki içildiğini görmediği yönündeki beyanı ile elinde bira kutusu olmakla suçlanan kişinin kola kutusu taşıdığına ilişkin açıklaması hatırlatıldı. Bira kutusunun hem camideki halı üzerinde hem de ayakkabılıkta görüntülendiği ifade edilerek, “Boş bira kutusunun markası, rengi ve ezilme biçimi aynıdır. Çünkü her iki yerde çekilen boş bira kutusu aynıdır. Bir bira kutusu, caminin değişik yerlerine götürülmüş, buralarda fotoğrafı ve videosu çekilmiş, birden fazla bira kutusu olduğu izlenimi yaratılmıştır” denildi. Anadolu Ajansı’nın camiden basına servis ettiği 13 fotoğraf arasında hiçbir yerde boş bira kutusunun olmadığı da vurgulandı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »