Camilerde Filipinler için yardım toplandı

Konya'da cuma namazı sonrası camilerde, Filipinler'deki Haiyan Tayfunu'ndan zarar görenler için yardım toplandı.

15 Kasım 2013 Cuma 22:33
Camilerde Filipinler için yardım toplandı
Konya Müftüsü Şükrü Özbuğday, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı'nın, Filipinler’deki tayfuna maruz kalan yardıma muhtaçlar için cuma namazı çıkışı bütün camilerde yardım toplama kararı aldığını söyledi.

Konya'da da merkez, ilçe ve köylerde cuma namazı sonrası yardım toplandığını ifade eden Özbuğday, ''Konya'da vatandaşlarımızın desteği güzeldi. Milletimiz her zaman mağdurların yanında oluyor. Bu tür felaketler hepimizin başına gelebilir. Zor zamanlarda yardıma muhtaçların yanında olmak, onlara el uzatmak dinimizin gereğidir. Toplanan paraları, Türkiye Diyanet Vakfı'nın hesabına göndereceğiz. Vakıf da yardımları yerine ulaştıracak. Halkımıza ve yardımda bulunan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum'' diye konuştu.   

Öte yandan Karapınar ilçesinde de cuma namazı çıkışı Filipinler'e yardım yapıldı.

İlçe Müftüsü Hüseyin Gün ise toplanan yardımların, bir an önce Filipinler'e ulaştırılacağını belirterek, ''Bu afetler bizlerin de başına gelebilir. Felaketin yaşandığı Filipinler'de evsiz kalanlar var. Zarar görenlere yardım etmek, hepimizin görevi olmalıdır. Müslümanlar olarak, yardımlarımızla Filipinlilerin yanında olduğumuzu göstermeliyiz'' dedi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »