20 Haziran 2018, Çarşamba

Çanakkale'de "Bayrağa Saygı" Yürüyüşü

Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Diyarbakır'daki bayrak indirme provokasyonuna "bayrağa saygı" yürüyüşü ile tepki gösterdi.

10 Haziran 2014 Salı 3:23
Çanakkale'de "Bayrağa Saygı" Yürüyüşü
Çanakkale Ülkü Ocakları İl Başkanlığı, Diyarbakır'daki bayrak indirme provokasyonuna "bayrağa saygı" yürüyüşü ile tepki gösterdi. Ülkü Ocakları İl Başkanlığınca organize edilen eyleme, vatandaşlar da destek verdi.

Cumhuriyet Meydanı'nda toplanan grup, ellerindeki Türk bayrakları ile slogan atarak Truva atının bulunduğu Morabbin parkına yürüdü. Ülkü Ocakları İl Başkanlığınca organize edilen eyleme, vatandaşlar da destek verdi. Yürüyüş sonunda Çanakkale Ülkü Ocakları Basın Sorumlusu Ferit Can Özatan, basın açıklaması yaptı. Askeri alana girerek Türk bayrağının indirilmesini "bardağı taşıran son damla" olarak nitelendiren Özatan "Bayrak, Türk milleti için her şeyden kutsal olan ve uğruna milyonlarca şehit verilen bir değerdir. Bayrağımız bağımsızlığımızın simgesi olmanın yanı sıra bizim şerefimiz ve namusumuzdur. Bu şerefe ve namusa, leke düşürmek hiç kimsenin hakkı ve haddi değildir" dedi.Grup basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »