Caner Erkin 4 yıllık sözleşmeyi neden istemedi?

Fenerbahçe ile olan sözleşmesini iki yıl uzatan Caner Erkin'in hedefi Euro 2016 sonrası Avrupa'ya gitmek

16 Temmuz 2014 Çarşamba 17: 5
Caner Erkin 4 yıllık sözleşmeyi neden istemedi?
Fenerbahçe’nin şampiyon kapattığı geçen sezonda harika bir performans gösteren Caner Erkin, Avrupalı devlerin de dikkatini çekmişti.

Ancak Fenerbahçe ile olan sözleşmesini yenileyen ve iki yıl daha uzatan başarılı bek oyuncusunun aslında sarı-lacivertlilerin daha uzun bir kontrat teklifini reddettiği ortaya çıktı.

Başkan Aziz Yıldırım milli futbolcu ile 4 yıllık sözleşme imzalamak istedi. Ancak milli futbolcu, çok sevdiği ve büyük saygı duyduğu başkanının bu teklifini kabul etmedi. Ay-yıldızlı futbolcu, gerekçesini ise şu sözlerle ortaya koydu: "Başkanım biliyorsunuz 2016'da Avrupa Futbol Şampiyonası var. Ben bu süreye kadar kendimi daha da geliştirip, Milli Takım'da da kendimi gösterip, Avrupa'nın büyük kulüplerinden birine gitmek istiyorum. Tabii bunu sizin onayınıza da sunuyorum. Eğer bu dileğimi kabul ederseniz, 4 yıllık yerine 2 yıllık sözleşme yapmak istiyorum."

Fenerbahçe ile masaya oturan oyuncular genelde uzun vadeli sözleşme yaparak kendilerini garantiye almak isterler. Caner'in bunun tersine yaptığını gören başkan Yıldırım, önce çok şaşırır, ardından da oyuncusuna hak verdi.

Yıldız futbolcunun önceki günkü imza töreninde bizzat hazır bulunan başkan Yıldırım, bunu "Caner çok iyi bir Fenerbahçeli. Törene özellikle geldim" şeklinde açıklamıştı.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »