Caner Erkin gidiyor mu, kalıyor mu?

Fenerbahçe ile sözleşmesi sona erecek Caner Erkin, hakkındaki transfer söylentilerine nokta koydu

14 Mayıs 2014 Çarşamba 16:50
Caner Erkin gidiyor mu, kalıyor mu?
31 Mayıs'ta bitecek olan sözleşmesi nedeniyle de Süper Lig'in ikinci yarısından bu yana hakkında tartışmalar yer alan Caner Erkin, söylentilere nokta koydu: "Başkanımızla konuşup transfer konusunu sezon sonuna daha doğrusu şampiyonluk sonuna bıraktık. Şampiyon olduk, şimdi oturup konuşacağız. Bir sıkıntı çıkacağını zannetmiyorum. Ben uzun yıllar Fenerbahçe ile yoluma devam etmek istiyorum. Benim en büyük hedefim Fenerbahçemize Şampiyonlar Ligi'nde final oynatmak."

"TÜRKİYE'DE SOL BEK AÇIĞI VAR"

"Ersun Yanal beni çok iyi tanıyan bir hoca. Mazimiz eskiye dayanıyor. Sahada neler yapabileceğimi biliyor. Bana güvendi, sol bek olarak sahaya sürdü. Ben de onun güvenini boşa çıkarmadım. Formayı aldım ve bir daha vermedim. Onu mahcup etmediğim için çok gururluyum.

Türkiye'de bir sol bek açığı var. Bugüne kadar çok değişik mevkilerde oynadığım için bir mevkiye tam olarak alışamadım. Ama bu sene sürekli sol bek oynadım. Bu sezonki performansımı sürekli oynamaya bağlıyorum. Sürekli oynadığınız zaman özgüveniniz yerine geliyor.

Bir maçta yaptığınız hatayı diğer maç tekrarlamıyorsunuz. Sol beke gerçekten oturdum. Takımımız da çok önemli bir performans gösterdi. Uzun süredir aynı futbolcular bir arada oynuyoruz. Bunun da başarıda etkisi büyük."

"EMENİKE ÇOCUK GİBİ"

"Emenike'yi çok seviyorum… İçinde bir çocuk var. 5 yaşında bir çocuk gibi. Ben de bazen çocuk olmayı seviyorum. Sonuçta 25-26 yaşında insanlarız halen biraz çocuk sayılırız. O benim kardeşim gibi.

Bazen bana takılıyor. Kavga ettiğimiz hatta saha içinde tartıştığımız zamanlar da olmuyor değil. Ama birbirimizi çok iyi tanıdığımız için bir şekilde tatlıya bağlıyoruz."

"DÜNYA KUPASI FENERBAHÇE'NİN OLSUN"

"Dünya Kupası'nda bir favorim yok… Gönül isterdi ki orada olalım ve kupayı almak için mücadele edelim… Olmadı. Bizim olmadığımız kupayı kim alırsa alsın fark etmiyor.

Takım arkadaşlarımdan Dünya Kupası'nda mücadele edecek olanlar var. Onlar arasında bir ayrım yapmak istemiyorum. İnşallah içinde Fenerbahçelilerin olduğu bir takım kupayı kaldırır. "

Sabah
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »