Caner Erkin'e 6 maç ceza

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig'de 9. hafta maçları ile ilgili kararlarını açıkladı. Beşiktaşlı oyuncu Caner Erkin'e hakem Mete Kalkavan'a yaptığı hareketten dolayı 6 maç men ve 43.500 TL para cezası aldı..

26 Ekim 2017 Perşembe 21:47
Caner Erkin'e 6 maç ceza
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu, Süper Lig'de 9. hafta maçları ile ilgili kararlarını açıkladı. Beşiktaşlı oyuncu Caner Erkin'e hakem Mete Kalkavan'a yaptığı hareketten 2, hakaretten 4 olmak üzere toplam 6 maç men ve 43.500 TL para cezası verildi.

Caner Erkin'in forma giyemeceği maçlar...

İkinci sarı karttan dolayı kırmızı kart gören Caner Erkin'in forma giyemeyeceği maçlar da belli oldu. Buna göre tecrübeli futbolcu, Alanyaspor, Göztepe, Akhisar, Malatya, bir kupa maçı, Galatasaray ve Kayserispor maçlarında forma giyemeyecek.

Öte yandan PFDK, Galatasaray Yöneticisi Ural Aküzüm'e 30 gün, futbol takımı medya koordinatörü Hasan Tankaya'ya ise 3 ay hak mahrumiyeti cezaı verdi.

Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 26.10.2017 tarih ve 22 sayılı toplantısında almış olduğu kararlar aşağıda belirtilmiştir.

1- BEŞİKTAŞ A.Ş.'nin, 23.10.2017 tarihinde oynanan BEŞİKTAŞ A.Ş. - MEDİPOL BAŞAKŞEHİR FK Süper Lig İlhan Cavcav Sezonu müsabakasında, zaman çizelgesine uygun hareket edilmemesinden dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 15.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in müsabaka hakemine yönelik sportmenliğe aykırı hareketleri nedeniyle takdiren ve teşdiden 2 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 26.000.-TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oybirliği)
 
Aynı müsabakada BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in müsabaka hakemine yönelik hakareti nedeniyle takdiren ve teşdiden 4 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 17.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına, (oyçokluğu)
 
Cezaların birleştirilmesi suretiyle BEŞİKTAŞ A.Ş. sporcusu CANER ERKİN'in toplam 6 RESMİ MÜSABAKADAN MEN ve 43.500.- TL PARA CEZASI ile cezalandırılmasına,
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »