Çapa Tıp Fakültesi'nde göçük

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesinde kanal çalışması sırasında yol çöktü. Göçük altında kalan işçi, itfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonucunda kurtarıldı.

2 Nisan 2017 Pazar 17:51
Çapa Tıp Fakültesi'nde göçük
Edinilen bilgiye göre, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Ana Bilim Dalı önünde iş makinesi ile yürütülen kanal çalışması sırasında göçük meydana geldi. Yolda yaşanan göçükte 50 yaşındaki Mehmet Sezer isimli işçi göçük altında kaldı. Sezer'in boğazına kadar toprağa battığını gören vatandaşlar hemen olay yerine koştu.

Sağlık ve itfaiye ekiplerine haber veren vatandaşlar, bir taraftan da göçük altında kalan talihsiz işçiyi kurtarmaya çalıştı. Fakat vatandaşlar tüm çabalara rağmen başarılı olamadı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri kurtarma çalışması başlattı.

Bu esnada güvenlik görevlileri ve asayiş ekipleri olayı görüntülemeye çalışan vatandaşları engellemek ve olası bir tehlikeyi önlemek amacıyla güvenlik bariyeri oluşturdu. İtfaiye ekiplerinin yaklaşık 2 saatlik çabaları sonucunda Sezer, göçükten çıkarıldı. Sezer, göçüğün yaklaşık 30 metre ilerisindeki Çapa Tıp Fakültesinin acil bölümüne kaldırılarak tedavi altına alındı. Sezer'in ilk belirlemelere göre hayati tehlikesi olmadığı öğrenildi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »