'Çarşı iftiraya karşı'

Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı'nın Almanya kolu olan Berlin Çarşı, gezi olayları sırasında gözaltına alınan 35 Çarşı üyesi hakkında verilen 'hükumeti yıkmaya teşebbüs' suçlama kararını protesto etmek için Almanya'nın Köln kentinde dev bir mitinge hazırlanıyor.

9 Aralık 2014 Salı 21:17
'Çarşı iftiraya karşı'
Berlin Çarşı, "Darbe suçlaması ile yargılanan çarşı için, adalet istiyoruz. Çarşı iftiraya karşı" sloganıyla Köln 'de 14 Aralık Pazar günü miting yaparak İstanbul'da yargılanan arkadaşlarına sahip çıkacak.
Organizasyonunu Duisburg Çarşı Taraftar Derneği'nin üstlendigi miting'e, Köln Atatürkçü Düşünce Derneği'nin de destek vereceği açıklandı.
Miting komitesi, Duisburg Çarşı Taraftar Derneği Başkanı Ali Muarrem Fidan imzasıyla hazırlan ve basına gönderilen açıklamada şu ifadelere yer verildi:
"Bu taraftar grubu şu anda Türkiye'de darbecilik ile suçlanmaktadır. Yargılanmaları halinde taraftarlarına ömür boyu hapis cezası verilecektir. Çarşı'ya gönül vermiş kişileri olarak Türkiye'deki arkadaşlarımızın arkasında olduğumuzu belirtip kamuoyunu mevcut hükumetin karşıtlara uyguladığı absürt durumu göz önüne sermek istiyoruz. Çarşı yöneticilerine açılan davayı kabul etmiyor bizi darbeye suçlamalarına saçma diyoruz. Böyle bir iddianameyi komik ve ciddi
alınmayacak derecede gülünç buluyoruz. Beşiktaş halkın takımıdır, tabi ki halkın sorunlarıyla ilgilenecektir. Van depreminde çocuklar için atılan atkılar, lösemi hastaları için yapılan kan bağışı, sokak hayvanlarına yapılan barınaklar, köy okullarındaki çocuklara yapılan yardımlar darbecilikse, hepimiz darbeciyiz."
14 Aralık 2014 tarihinde Köln'de bulunan Hans-Böckler-Platz/BF West meydanında yapılacak mitinge, Avrupa'nın farklı kentlerinde yaşayan Beşiktaş taraftarlarının katılması bekleniyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »