'Çatı'ya tepki gösteren CHP'liler toplandı

Kılıçdaroğlu'nun Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı göstermesine tepki gösteren CHP milletvekilleri, Deniz Baykal'ın da katıldığı bir toplantıda biraraya geldi.

17 Haziran 2014 Salı 22:22
'Çatı'ya tepki gösteren CHP'liler toplandı
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Ekmeleddin İhsanoğlu'nu cumhurbaşkanı adayı olarak önermesinin ardından parti içindeki kriz sürüyor. İhsanoğlu ismine hem ulusalcı hem de sol kanat içinde yer alan milletvekillerinden sert tepki gelmişti. İhsanoğlu’na tepki gösteren isimler CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'ın da katıldığı bir toplantıda biraraya geldi.

Al jazeera’nin edindiği bilgiye göre toplantıya yaklaşık 15 milletvekili katılıyor. CHP grup toplantısına katılmayan bu isimler, toplantının başladığı saatlerde Meclis’te biraraya geldi.

Toplantıya Ulusalcı kanatta yer alan Nur Serter, Dilek Akagün Yılmaz, Süheyl Batum ile Baykal’a yakınlığıyla bilinen Antalya milletvekillerinin yanısıra sol kanatta yer alan Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün’ün de katıldığı öğrenildi.
 

20 İMZAYLA BAŞKA ADAY GÖSTERİLİR Mİ?


Toplantıda bazı milletvekillerinin “CHP örgütlerinden İhsanoğlu ismine çok tepki var, bu isme mahkum değiliz, 20 milletvekili imza toplayarak yeni bir aday çıkaralım” önerisini dile getirdiği öğrenildi. Parti yönetimi ise "istifa ile sonuçlanabilecek radikal bir çıkış" beklemiyor.

Daha önce CHP içinde ulusalcı kanatta yer alan milletvekilleri parti içindeki değerlendirme toplantısında MHP ile işbirliği yapılması gerektiği görüşünü dile getirmişti ama akıllarındaki isim CHP'nin Eski Genel Başkanı Deniz Baykal'dı.

Al Jazeera
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »