Çavuşoğlu, tarihi oylama için yola çıktı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yarın BM'de yapılacak Kudüs oylaması için ABD'ye gitti. Ziyaret öncesi havalimanında açıklama yapan Çavuşoğlu, ABD'nin ülkeleri tehdit ettiğini dile getirdi. Hiçbir onurlu devlet bu baskılara boyun eğmeyecek" diye konuştu. Çavuşoğlu "Yarınki oylamadan istediğimiz sonucu alacağımızı düşünüyorum" ifadesini kullandı.

20 Aralık 2017 Çarşamba 17:16
Çavuşoğlu, tarihi oylama için yola çıktı
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu yarın BM'de yapılacak Kudüs oylaması için ABD'ye gitti.  Havalimanında Filistin Dışişileri Bakanı ile birlikte basın toplantısı düzenleyen Çavuşoğlu, "Yarın genel kurulda oylama olacak. Biz buradan güçlü bir destek bekliyoruz. Çünkü bu karardan sadece Müslümanlar değil, Hristiyanlar da rahatsız oldu. Aynı şekilde Musevilerin büyük bir kısmı bu karara karşı. Vicdanı olan herkes hukuka aykırı olan bu karara karşı koydu. Yarın yapılacak oylamadan önce tek başına kalan ABD'nin tehdit yöntemine başvurduğunu görüyoruz" dedi.

"Artık dünya haksızlıklara isyan ediyor" diyen Bakan Çavuşuoğlu, "Hiçbir onurlu devlet bu tür baskılara boyun eğmez. Kimse bu baskılara boyun eğmeyecektir" dedi.  "Yarın tarihe şahitlik edeceğiz" diyen Filistin Dışişleri Bakanı Riyad El-Maliki ise, "  ABD, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdı. ABD yanlış bir karar aldı.  Umuyoruz ki yarın birçok devlet oylarını bu karar karşıtı kullanacaktır"  ifadelerini kullandı.
 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »