Çavuşoğlu’dan Belçikalı mevkidaşına PKK uyarısı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun ABD temasları kapsamında bir araya geldiği Belçika Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Didier Reynders'e PKK terör örgütünün Belçika'da artan faaliyetlerine dikkat çekerek terör örgütlerine karşı etkin mücadele edilmesi gerektiğini vurguladığı bildirdirildi.

23 Nisan 2018 Pazartesi 20:20
Çavuşoğlu’dan Belçikalı mevkidaşına PKK uyarısı
Bakan Çavuşoğlu "Barışı İnşa ve Barışın Sürdürülmesi" konulu BM Genel  Kurulu Yüksek Düzeyli Toplantısı'na katılmak üzere geldiği New York’ta Bakan  Didier Reynders ile bir araya geldi.

BM Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşmeye Türkiye’nin BM Daimi  Temsilcisi Feridun Sinirlioğlu ve Türkiye’nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç  da katıldı.

Diplomatik kaynaklardan edinilen bilgilere göre Bakan Çavuşoğlu  Belçikalı mevkidaşına Türkiye’nin YPG/PKK terör örgütüne karşı Afrin’de yürüttüğü  Zeytin Dalı Harekatı hakkında bilgi verdi.

Bakan Çavuşoğlu’nun ayrıca “Belçika’da artan PKK faaliyetlerine dikkat  çekerek, terör örgütüne karşı daha etkin mücadele edilmesi gerektiğini  vurguladığı” kaydedildi.

Bakan Çavuşoğlu, Birleşmiş Milletler (BM) 72. Genel Kurul Başkanı  Miroslav Lajcak öncülüğünde 24-25 Nisan tarihlerinde düzenlenen "Barışı İnşa ve  Barışın Sürdürülmesi" konulu toplantı kapsamında New York’ta bulunuyor

Bu toplantı kapsamında Çavuşoğlu, BM’nin barışı inşa ve barışın  sürdürülmesi faaliyetlerine Türkiye'nin katkıları ve yaklaşımı hakkında Genel  Kurula hitap edecek.

Bakan Çavuşoğlu, yarın ayrıca BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile  bir araya gelecek
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »