20 Şubat 2019, Çarşamba

Çavuşoğlu'ndan "CHP-İYİ Parti ittifakı" yorumu

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, CHP'li 15 milletvekilinin İYİ Parti'ye katılmasına ilişkin, "Son olarak bugün gerçekleşen hülle hareketiyle beraber 'İlkelerin İttifakı' diye yola çıkanların ne denli ilkesizliklerin ve çaresizliklerin ittifakını gerçekleştirdiklerini bir kez daha görmüş olduk." dedi.

22 Nisan 2018 Pazar 21:49
Çavuşoğlu'ndan "CHP-İYİ Parti ittifakı" yorumu
Çavuşoğlu, Bursa'nın Büyükorhan ilçe belediyesini ziyaretinde, Türkiye  siyaset tarihinin son günlerde gerçekten de ülkenin ve milletin büyük Türkiye  sevdasına yakışmayacak tarzda dizayn çalışmalarını gördüğünü söyledi.

"Bildiğiniz gibi 24 Haziran seçimlerinin kararının alınmasının  akabinde Ana Muhalefet Partisi Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun aday olup olmama  konusundaki gitgellerden sonra anlaşılıyor ki Tayyip Erdoğan karşısında gireceği  9'uncu seçimi de kazanma ümidi yok. Yeni bir mağlubiyetle karşı karşıya kalacak."  ifadesini kullanan Çavuşoğlu, şöyle devam etti:

"Bu mağlubiyetin kendi üzerinden gerçekleşmemesi için her türlü dizayn  çalışmasının içinde yer aldığını görüyoruz. Son olarak bugün gerçekleşen hülle  hareketiyle beraber 'İlkelerin İttifakı' diye yola çıkanların ne denli  ilkesizliklerin ve çaresizliklerin ittifakını gerçekleştirdiklerini bir kez daha  görmüş olduk. Şunu ifade etmek lazım; görüyoruz ki bu seçim, milletimizin  gönlünde olanlarla, milletimizin üzerinde siyaset mühendisliği yapanlar arasında  geçecektir. Bu seçim, 15 Temmuz'da vatan için, namus için, mukaddesat için çıplak  bedenlerini tanklara siper edenlerle, 15 Temmuz'da gizlendikleri deliklerden  olacakları bekleyenlerin ve gözleyenlerin arasında bir seçim olacaktır."

Çavuşoğlu, milletin feraset ve basiret sahibi olduğunu söyleyerek,  şunları kaydetti:
"Her zaman olduğu gibi 24 Haziran'da tüm bu yaşananların neticesinde  milletimiz gereken kararı verecektir ve Sayın Cumhurbaşkanımız, liderimiz Recep  Tayyip Erdoğan'ın dönüştürdüğümüz sistemle ilk defa tatbikatının yetkisini ona  verecektir. Çok kısa bir zaman önce meydan okumalarla, 100 bin imzayla yola  çıkacağını söyleyenlerin geldiğimiz noktada bütün öngörülerinin sadece birkaç  günlükten ibaret olduğunu gördük. Birkaç günlük öngörüsü olan insanların  Türkiye'yi yönetecek kapasitesinin olmadığını milletimiz 24 Haziran'da tekrardan  sandıkta gösterecektir."

AK Parti İlçe Başkanlığını da ziyaret eden Çavuşoğlu, partililerle  bir araya geldi.

Basına kapalı gerçekleşen görüşmenin ardından esnaf ziyaretinde  bulunan Çavuşoğlu, vatandaşlarla sohbet etti, dertlerini dinledi.

Ardından Hükümet Konağı'na geçen Çavuşoğlu ve beraberindekiler,  Kaymakam Kutsal Baytak’tan ilçeyle ilgili bilgi aldı.

Çavuşoğlu'na Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, AK Parti  İl Başkanı Ayhan Salman ve bazı partililer eşlik etti.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »