19 Temmuz 2018, Perşembe

Çaykur'a işçi alımı sonuçları belli oldu!

ÇAYKUR bünyesinde Rize'deki 33 fabrikada mevsimlik işçi olarak çalışacak bin 70 kişi kurayla belirlendi

30 Mayıs 2017 Salı 18:26
Çaykur'a işçi alımı sonuçları belli oldu!
ÇAYKUR'un Rize'deki fabrikalarında çalıştırılacak bin 70  mevsimlik işçinin belirlenmesi amacıyla kura çekimi yapıldı.

Rize Yenişehir spor Salonu'nda noter huzurunda gerçekleştirilen kura  çekimine, Çaykur'un Rize'deki 33 fabrikasında mevsimlik işçi olarak çalışmak için  başvuruda bulunan 2 bin 699 kişi katıldı.

Kurada, bir ara sürekli 2 binli rakamların çıkması üzerine vatandaşlar  tepki göstererek torbanın karıştırılmasını istedi. Torbanın karıştırılmasının  ardından numara çekimine devam edildi.

Salonda bulunanlar kura çekimini heyecanla izlerken numarası okunan  bazı vatandaşlar büyük sevinç yaşadı.

Kurada adı çıkan Samet Beşiktepe, işe girdiği için çok mutlu olduğunu  ifade ederek, "Ben şanslı birisiydim. Kurada adımın çıkması da şans oldu. Çok  mutluyum." ifadesini kullandı.

Harun Bursa da 3 aydır çalışmadığını belirterek, "Hiç umudum yoktu.  Annem çok dua etmişti, duası kabul oldu. İşsizdim. işe girdiğim için çok  mutluyum." dedi.

ÇAYKUR Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Ziya Alim, işe gireceklerin 4 ay  süreyle mevsimlik işçi olarak fabrikalarda çalışacağını söyledi.

ÇAYKUR bünyesinde Rize, Trabzon, Artvin ve Giresun'daki fabrikalarda  çalıştırılmak üzere bin 500 mevsimlik işçi alınacak. Rize'nin ardından Artvin'de  31 Mayıs, Trabzon'da 1 Haziran, Giresun'da ise 2 Haziran'da kura çekimleri  yapılacak.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »