Cem Özer: Ölmeden cenazemi yaşadım

Rol aldığı filmin setinde ayağı kırılan, tedavisi sırasında sara nöbeti geçirip şuuru kapanan Cem Özer, 42 gün sonra kameraların karşısına geçti. 59 yaşındaki oyuncu, sağlık durumuyla ilgili tedavi gördüğü hastanede basın açıklaması yaptı.

23 Kasım 2018 Cuma 19:21
Cem Özer: Ölmeden cenazemi yaşadım
Cem Özer'in açıklamaları şöyle:
"Şu anki sağlık durumum iyi. Tabii ki daha iyi günlerimiz oldu, ama oldukça iyi. Her gün daha iyiye gidiyor. Fizik tedaviyle devam ediyoruz. Zor günler geçirdik, ama her şerde bir hayır vardır. Bundaki hayır da şu oldu; beni çok seven insanlar varmış, benim çok sevdiği insanlar varmış. Bunu fark ettim. Şunu söylemek istiyorum; Sevdiğinizi biri varsa bunu ona sağlıklıyken gösterin. Gerçekten o anlamda çok duygulu günler geçirdim. Onların gözleri dolu dolu oldu.  Hayatın koşuşturmasında bazı şeyleri es geçiyoruz. Geçmemek lazım. Değerli sandığımız çoğu şey değerli değil.

"BU SAATTEN SONRA O İNSANLARI BIRAKMAYACAĞIM"

Hiç ummadığım kişiler geldi, hiç ummadığım kişiler benim için gözyaşı döktü ve ben bu saatten sonra o insanları bırakmayacağım. Sadece tanıdığım sevenler değil, tanımadığım insanlar da var. Afyon'dan kaymak mı gelmedi, Kayseri'den pastırma, Trabzon'dan tereyağı mı gelmedi? Kemik suyuna çorbalar... Aşçılarından şeflerinden çorbalar, reçeller... Hepsinin üstünde güzel notlar var. Sayamayacağım kadar şey. Bu beni çok duygulandırdı.

"BİZ ÖLÜ SEVEN BİR MİLLETİZ"

Hep şey derdim; Biz nekrofili bir milletiz ya. Ölü seviyoruz, cenazelerde en çok ben severdim şovları yapıyoruz. Bir insanın heykelini dikip, adını yaşatacaksanız onu ölmeden yapın. Ben ölmeden o cenaze törenini yaşadım. Gelenlerin gözünde pişmanlıkları gördüm.

Tabii bu arada eşimle kızım büyük çile çektiler. Menajerim Banu'nun bile iyi ve sıcak bir insan olduğunu biliyordum ama ne kadar fedakar ve candan olduğunu bu süreçte öğrendim. Yıllardır kuzenim olan insanı kardeşim gibi sevdiğimi fark ettim. Birbirimizin canını sıkmıştık... İnsanlara sağlıklı olmadan önce sevginizi gösterin.

"UYANDIĞIMDAN BERİ MEHMET ALİ'Yİ DÜŞÜNÜYORUM"

Mehmet Ali ile sıkı fıkı bir dostluğumuz yoktu ama uyandığımdan beri aklımda o var. Asistanıyla konuştum. 'Ne olur bırakmayın elini tutun' dedim. İnşallah o da bir an önce kendisine gelir. 

"BEN O KAPIYA GİTTİM ORADAN DÖNDÜM"

Yoğun bakımda yatanlar her şeyi duyuyor ve hissediyoruz. Yoğun bakımda 'ben gittim, öldüm' dedim. Şu an sadece hatırlıyorum. Bırakmıştım kendimi. 'Oh be güzel bir şey kurtulduk her şeyden, dertten tasadan. Şimdi annemle babamla zaman geçiririm'. Zihin böyle düşünüyor. Koma böyle bir şey. Ama sonra eşimle kızımı bana bir şeyler anlatırken duydum. Yanımda belki 5 dakika kaldılar ama bana bir saat gibi geldi. Sonra dedim; Cem ne yapıyorsun, sen gideceksin ama onlar mahvolur', sonra kendimi toparladım. Ben o kapıya gittim oradan geri döndüm. Beyaz ışığı görmedim yok öyle bir şey. 

"MEHMET ALİ'NİN BAŞINDAN AYRILMAYIN"

O yüzden Mehmet Ali'nin başından ayrılmayın. En çok kimi seviyorsa gitsin o konuşsun başında.  Uzunca bir süre sizlerle görüşme imkanımız olmadı. Bacağımda sıkıntı yok. Yürüyerek geldim zaten buraya.

"YÖNETMEN CEM BURADAN ATLAR DEDİ"

Çekim sırasında oldu bu olay. Koşuyorum, orada ayı çukuru var. Filmdeki kızı oraya düşürmüşüz, kız da benden intikam alacak. O çukura benim de düşmem lazım. Bir teknik var işte orada o kurulmamış. Yönetmen dedi ki 'Cem buradan atlar'. Ben de 'Atlarım ama önlemleri alalım' dedim. O çukurda sopa ve çalı çırpı vardı. 'Onları kaldıralım' dedim. Yönetmen' Yok öyle çekeceğim bu sahneyi' dedi. Kaldırmadılar o çalı çırpıyı. Çukurun karşısına çarptım bacağımı. Ertesi gün de çalıştım bir sonraki gün de çalıştım. O kırık kemik ete dokunmuş, doku nakli bile gerekebilirdi. Gerçekten doğru tercih yapışım. Bana burada çok iyi baktılar. Şimdilik şu mutlu günün tadını çıkaracağım. 42 gündür buradaydım. Artık çekimlerde mutlaka dublör kulanacağım. Evimi çok özledim yarın eve gidiyorum."

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »