18 Haziran 2018, Pazartesi

Cengiz Şıklaroğlu (Çerkes Cengiz) haberleriyle ilgili açıklama

Cengiz Şıklaroğlu ile ilgili internette yayınlanan haberler üzerine, avukatı H. Nurhan Diler tarafından yapılan açıklama

16 Haziran 2017 Cuma 18:57
Cengiz Şıklaroğlu (Çerkes Cengiz) haberleriyle ilgili açıklama
Cengiz Şıklaroğlu ile ilgili internette yayınlanan haberler üzerine, avukatı H. Nurhan Diler tarafından yapılan açıklama

04.05.2017 tarihinde yukarıda yazılı internet adresli sitelerinizde 04.05.2017 tarihinde, "KENDİNİ ÇERKES CENGİZ OLARAK TANITAN CENGİZ ŞIKLAROĞLU'NUN 100 ARAÇLIK KONVOYLA CEZAEVİNE GİTTİĞİNE DAİR GÖRÜNTÜLER HERKESİ ŞAŞKINA ÇEVİRMİŞTİ. ANCAK GERÇEK ORTAYA ÇIKTI. ÇERKES CENGİZ OLARAK TANINAN CENGİZ ŞIKLAROĞLU KONVOYLA ŞOV YAPIP CEZAEVİNE GİTMEMİŞ. ŞIKLAROĞLU'NUN KONVOYUNDAKİ ARAÇLARINDA KİRALIK OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI. YANINDAKİ ADAMLARI PARA KARŞILIĞI TUTTUĞUNU, KONVOY ESNASINDA YOLDA ARACINDAN İNDİĞİNİ, CEZAEVİ KONVOYUNUN KURGU  OLDUĞU HATTA VE HATTA HİÇBİR ŞEKİLDE HAKKINDA KESİLMİŞ BİR CEZA BULUNMADIĞINI KENDİSİNİ SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ GİBİ TANITIP KOKRU SALMAYA ÇALIŞTIĞINI , MARASGUNDEM.COM İNTERNET SİTESİNDE "ÇERKES CENGİZ'İN MUMU YATSIYA KADAR YANDI", MECMUATURK.COM İNTERNET SİTESİNDE, "SAHTE PARA BABASI ÇOCUK ŞUBE TARAFINDAN TUTUKLANDI", KONVOYLA ŞOV YAPARAK ASLINDA CEZAEVİNE HİÇ GİTMEDİĞİNİ, SUPERHABER.TV İNTERNET SİTESİNDE "ÇERKES CENGİZ YALANCI MI?" manşetleriyle yer verilen haberlerde gerçeğe aykırı ve yasal dayanaktan yoksun iddia ve yorumlarla "Çerkes Cengiz lakabıyla bilinen Cengiz Şıklaroğlu'nun yalancı olduğu her şeyin sadece kurgudan ibaret olduğunu kesinlikle hakkında kesinleşmiş bir ceza olmadığını ileri sürerek karalama kampanyasına gidilmiştir.

Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun İstanbul Anadolu 7. Asliye Ceza Mahkemesi tarafından kesinleşen 2 yıl 6 ay kesinleşen hükmünden dolayı 26.04.2017 tarihinde Maltepe Cezaevine teslim olmuştur. Fakat hakkında 6411 sayılı kanunla değişik 5275 Sayılı Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunun 105/A maddesi uyarınca koşullu salıverme tarihi olan 22.07.2018 günü tarihine kadar Denetimli Serbestlik Tedbiri uygulanmasına karar verildiğinden dolayı müvekkil Cengiz ŞIKLAROĞLU 27.04.2017 tarihinde Maltepe Cezaevinden koşullu olarka salıverilmiştir. Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun kullandığı araçların hepsi kendi şirketine ait araçlar olup, kiralık olduğu haberleri de tamamen asılsızdır. Ayrıca Cengiz ŞIKLAROĞLU cezaevine giderken yanındaki hiç kimse para karşılığı gelen kişiler olmamakla birlikte hepsi Sayın Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun sevenleri, dostları ve yakın çevresidir. Parayla tutulmuş söylemleri sadece Cengiz ŞIKLAROĞLU'nu rencide etmekle kalmayıp Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun dostlarını da rencide etmeye yönelik bir haberdir. 26.04.2017 tarihinde cezaevine girerken vermiş olduğu  röportajda sade ve sadece gençlere "OKUYUN BİRBİRİNİZE SAHİP ÇIKIN" şeklindeki başka bir beyanı yokken yapmış olduğunuz haberlerde Sayın Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun kendisini SUÇ ÖRGÜTÜ LİDERİ GİBİ GÖSTERMEYE ÇALIŞIP KORKU SALMAYA ÇALIŞTIĞI gibi tamamen asılsız ve gerçek dışı haberler yapılmıştır.

Cengiz ŞIKLAROĞLU'nun Beykoz ve Marmaris Yalancı Boğazdaki yeni tesisleri bulunmaktadır. Dolayısıyla gazete haberlerinizde bulunan Tuzla ve Büyükçekmece'de olan şirketlerinin telefonlarının çalışmadığı haberleri de tamamen mesnetsiz ve asılsızdır. Bütün bu hususlarda bilgimize müracaat edilmeden kasıtlı olarak, kaynak belirtmeksizin, gerçek dışı haber yapılmıştır. Yukarıda belirtmiş olduğumuz internet adresli sitelerinizde 04.05.2017 tarihinde yapılan haberler iftira ve asılsız olup kişilik haklarımızı ağır tahrip edici niteliktedir.

Böylece her türlü suç duyurusunda bulunma ve maddi-manevi tazminat davası açma hakkımız saklı kalmak kaydıyla kişilik haklarına saldırı ihtiva eden mezkur yazınızın ve meydana getirdiği haksız ve olumsuz intibaın bertaraf adilmesini ve konu hakkında kamuoyunun doğru bilgilendirilmesini temin etmek gayesiyle iş bu düzeltme metnini yayımlatmak elzem olmuştur. Kamuoyunun bilgisine saygıyla sunulur.

Cengiz ŞIKLAROĞLU
Adına vekaleten
Av.H.Nurhan DİLER
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »