26 Mayıs 2018, Cumartesi

Cezaevinde 20 mahkum zehirlendi

Çorum L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda aralarında infaz koruma memurlarının da bulunduğu yaklaşık 20 kişi yedikleri patatesli tavuktan zehirlenince hastanelik oldu.

13 Haziran 2014 Cuma 5:21
Cezaevinde 20 mahkum zehirlendi
Çorum L Tipi Kapalı ve Açık Ceza İnfaz Kurumu'nda mahkumlar ve infaz memurları yedikleri yemekten zehirlendi. Akşam saatlerinde patetesli tavuk yiyen yaklaşık 20 kişide mide ağrısı ve kusma şikayeti baş gösterdi. Üçü infaz koruma memuru 17'si mahkum 20 kişi önce cezaevi revirine götürüldü. Serum tedavisi uygulanan 20 kişi ardından da ambulanslarla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Tedaviye alınan mahkumların ve infaz koruma memurlarının sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi. Cezaevindeki dağıtılan yemekten numune alınarak incelenmek üzere Tarım İl Müdürlüğü'ne gönderildi. 

Konuyla ilgili açıklama yapan Çorum Valisi Sabri Böşköy, "Gıda zehirlenmesi olayından sonra 5 doktor ve çok sayıda sağlık görevlisini Çorum L Tipi Kapalı Cezaevine gönderdik. Şuan sağlık ekipleri gerek revirde gerekse koğuşlarda taramalarını yapıyorlar. Bu konuda şikayeti fazla olanlar ambulanslarla Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesine sevk edildi. Bu konuda sayı vermek pek doğru olmaz uygun görülenler hastaneye gönderiliyor" dedi.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »