26 Mayıs 2018, Cumartesi

Cezaevindeki çocuklara özel yeni yıl kutlaması

İZMİR Gediz Üniversitesi öğrencileri, İzmir Kadın Kapalı Cezaevi'nin zorunlu sakini çocuklara sürpriz yaptı. Anneleriyle birlikte demir parmaklıkların ardında yaşamak zorunda kalan minikler için yeni yıl partisi düzenleyen üniversiteli gençler, onları bir günlüğüne de olsa farklı bir dünyaya götürdü.

1 Ocak 2015 Perşembe 21: 3
Cezaevindeki çocuklara özel yeni yıl kutlaması
Gediz Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri, küçükleri sevindirmek için bir kez daha kolları sıvadı. Daha önce kreşlerde ve yurtlarda birçok etkinliğe imza atan gençler, bu kez demir parmaklıkların ardına girdi. Öğrenciler, İzmir İl İnsan Hakları Kurulu ve Kadın Haklarını Koruma Derneği işbirliğiyle İzmir Kadın Kapalı Cezaevi'nde anneleriyle kalan minik çocuklar için sürpriz yılbaşı partisi yaptı.


Öğrenciler cezaevi kreşini eğitici oyuncaklarla yeniden düzenledi. Ardından da üniversitelilerden kimi palyaço oldu, kimi masal karakteri kılığına girdi. Çocukların yüzleri boyandı, yılbaşı maskeleri ve şapkaları takıldı. Daha sonra animasyon, palyaço, pandomim, illüzyon ve kukla gösterileri sergilendi. Hep birlikte şarkılar söylenip dans edildi, en sonunda da yeni yıl pastası kesildi, hediyeler verildi.Çocuklukları cezaevinde geçen miniklerin yüzü güldü, her biri rüya gibi zaman geçirdi. Onları böyle mutlu gören anneleri hem sevindi hem de duygu yüklü anlar yaşadı. Cezaevi yetkilileri ve kadın mahkumlar, Gediz Üniversitesi Çocuk Gelişimi Programı Sorumlusu Öğretim Görevlisi Ebru Karakuş Özdemir ile öğrencilerine teşekkür etti.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »