Cezaevinden cinayet itirafı boş çıktı

TEKİRDAĞ’ın Çerkezköy İlçesi’nde hırsızlık suçundan cezaevinde bulunan Erdi Dede, savcılığa gönderdiği itiraf mektubunda geçtiğimiz yıl bir arkadaşıyla birlikte tanımadıkları bir kişiyi silahla öldürerek gömdüklerini söyledi. İtiraf üzerine başlatılan ve 4 saat süren aramalarda cesede rastlanmadı. Erdi Dede ve arkadaşı O.C., detaylı ifadelerinin alınması için savclığa götürüldü.

6 Aralık 2014 Cumartesi 21:55
Cezaevinden cinayet itirafı boş çıktı
Çerkezköy’de hırsızlık suçundan cezaevinde bulunan 27 yaşındaki Erdi Dede, önceki gün savcılığa mektup yazarak arkadaşı O.C. ile birlikte cinayet işlediklerini itiraf etti. Dede, mektubunda arkadaşı O.C. ile birlikte Çerkezköy İstasyon Mezarlığı ve Kızılpınar Mahallesi arasında bulunan ormanlık alanda kimliğini bilmedikleri bir kişiyi başına bir el ateş ederek öldürdüklerini daha sonra ise gömdüklerini öne sürdü. İtiraf doğrultusunda soruşturma başlatan savcılık, öldürülen kişinin gömüldüğü ileri sürülen Çerkezköy İstasyon Mezarlığı ile Kızılpınar Mahallesi arasında bulunan ormanlık alanda kazı çalışması başlattı. Ayrıca Erdi Dede’nin arkadaşı O.C. de gözaltına alındı. Çerkezköy Cumhuriyet Savcısı Mehmet Değiş gözetiminde önce kazma kürek, ardından da iş makinesi ile başlatılan kazı çalışması yaklaşık 4 saat sürerken, çalışmaları cezaevinden getirilen Erdi Dede de izledi. Ancak aramalardan bir sonuç alınamadı.

DETAYLI İFADELERİ ALINACAK

Dört saat süren çalışmalar sonucunda 24 metrekarelik alanda 1.5 metre derinliğinde çukurlar açıldı. Kazıların sonuçsuz kalması üzerine Erdi Dede ve arkadaşı O.C., detaylı ifadeleri alınması için Çerkezköy Adliyesi’ne götürüldü. Soruşturma sürüyor.
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »