24 Mayıs 2018, Perşembe

​Cezasını tamamlamak için 4 ay cami temizleyecek

SİVAS’ta 44 yaşındaki Davut Karaarslan işlediği bir suçtan dolayı verilen hapis cezasının bir bölümünü Denetimli Serbestlik Yasası kapsamında cami temizleyerek tamamlıyor.

4 Şubat 2015 Çarşamba 23:39
​Cezasını tamamlamak için 4 ay cami temizleyecek
Yunus Emre Mahallesi, Bülbüller Soka'kta oturan ve matbaacılık yapan 3 çocuk babası Davut Karaarslan, 2010 yılında Bursa'da yaptığı iş karşılığında fatura kesmeyince polis tarafından gözaltına alındı. İfadesi alınan Karaarslan hakkında dava açıldı. Mahkeme Karaarslan'a 3 yıl 4 ay hapis cezası verdi. kararın kesinleşmesi üzerine Davut Karaarslan, tutuklanarak Sivas E Tipi Kapalı Cezaevi'ne konuldu. 8.5 ay cezaevinde tutulan Karaarslan 6.5 ay da Sivas Açık Cezaevi'nde kaldıktan sonra Denetimli Serbestlik Yasası'ndan yararlanarak tahliye edildi. Karaarslan'ın kalan 4 aylık cezası kamu yararına çalışmaya çevrildi. Karaarslan, kalan cezası için kent merkezindeki Harmanbaşı Camii'nde görevlendirildi. Caminin temizlik işleri ile görevlendirilen Davut Karaarslan, şöyle dedi:

"Maneviyat yönünden burasını düşündüm. Cezamızı çekelim, hem de maneviyat yönünden hizmette bulunalım diye, caminin temizliklerini yapıyorum. Namazımı kılıp Kuran okuyor, halime şükrediyorum. Günümün büyük bölümü burada geçiyor. Cezaevindeyken dış dünya ile bütün ilişkileriniz kesiliyor. Burada yine hükümlüyüm ama evime gidebiliyorum."
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »