26 Mayıs 2018, Cumartesi

Chelsea, Soma için geliyor

Fenerbahçe ve Beşiktaş'ın ortak düzenleyeceği, geliri Soma'da hayatını kaybeden madencilere bırakılacak turnuva için Mourinho, Chelsea'yi İstanbul'a getiriyor

16 Temmuz 2014 Çarşamba 18:31
Chelsea, Soma için geliyor
Kulüplerin Soma için yaptığı katkılardan sonra bir organizasyon da Fenerbahçe ve Beşiktaş kulüplerinden geliyor. Daha önce yapılması planlanan özel maç konusunda Chelsea kulübüyle anlaşma sağlandı.

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Chelsea,  8 Ağustos’ta geliri Soma’daki maden faciasında hayatını kaybedenlerin ailelerine bağışlanacak özel bir turnuvada karşı karşıya gelecek.

8 Ağuztos’ta Kadıköy Şükrü Saracoğlu Stadı’nya yapılacak turnuvada maçlar 45'er dakikalık 3 maç yapılacak. Bu turnuva D-Smart tarafından yayınlanacak.

İNGİLİZ KONSOLOSU AÇIKLAMIŞTI

İngiltere’nin Ankara Büyükelçisi Richard Moore, Chelsea futbol takımının Somalılara destek için Türkiye’de maç yapacağını açıklamıştı.

Richard Moore yaptığı açıklamada, Manisa’nın Soma ilçesinde 301 işçinin hayatını kaybetmesinden duydukları üzüntüyü ifade ederken, Chelsea futbol takımının Soma için dostluk maçı yapmak üzere Ağustos ayında İstanbul’a geleceğini bildirmişti.
 
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »