CHP, Bahçeli'yle ilgili kararını verdi

Cumhuriyet Halk Partisi, MYK’da Bahçeli'nin Başkanlık sistemi ile ilgili tavrını ele aldı. Toplantıdan MHP'nin kurumsal kimliğinin değil, Bahçeli'nin hedef alınması kararı çıktı.

21 Ekim 2016 Cuma 17:30
CHP, Bahçeli'yle ilgili kararını verdi
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında önceki gün gerçekleştirilen MYK’da, MHP’nin tutumu nedeniyle referanduma gitmesine kesin gözüyle bakılan başkanlık sistemi tartışmaları ele alındı.

GELEN TELEFONLARDA MHP DEĞİL BAHÇELİ ELEŞTİRİLİYOR

Referandum için stratejisini belirlemeye çalışan CHP kurmayları, toplantıda 10 gün boyunca çoğunluğu seçim çevrelerinden olmak üzere çok sayıda telefon aldıklarını, telefonlarda MHP’nin tavrının eleştirilerek CHP’nin başkanlık karşısında olanca gücüyle karşı durması gerektiği yorumlarının iletildiği, MHP tabanından gelen telefonlarda da başta Bahçeli olmak üzere parti yönetimine yönelik sert eleştirilerde bulunulduğu anlatıldı. Eski vekiller ve eski parti yöneticilerinin dahi Bahçeli’nin tutumunu doğru bulmadığının paylaşıldığı toplantıda; CHP’nin olası referanduma kadar MHP’nin kurumsal kimliğini değil, Bahçeli’nin hedef alınması ve Bahçeli’nin tutumunun eleştirilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine varıldı.

 
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »