CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya takipsizlik

Başkan Melih Gökçek’in, CHP’li Aylin Nazlıaka’nın eşinin işyerinde 'kaçak su' kullanıldığı yönündeki iddialarının ardından ASKİ’nin yaptığı suç duyurusuna, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ‘takipsizlik’ kararı verdi.

10 Nisan 2015 Cuma 18:26
CHP Milletvekili Aylin Nazlıaka’ya takipsizlik
Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, ASKİ’nin, işyerinde kaçak su kullandığı iddiasıyla hakkında suç duyurusunda bulunduğu CHP Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın eşi İzzet Nazlıaka hakkında takipsizlik kararı verdi.

"GÖKÇEK BİR DARBE DAHA ALMIŞ OLDU"
Kararda, şüphelilerin ASKİ’ye ait suyun tüketimine yönelik bir eylemlerinin bulunmadığı, atık suyun tahliyesi eyleminin de kaçak ve abonesiz su kullanma suçu niteliğinde olmadığı belirtildi. Kararın ardından açıklama yapan Aylin Nazlıaka, şunları söyledi:

"Bana attığı iftiraların halk nezdinde işe yaramadığını gören Gökçek, son olarak aileme uzanmıştı. Kayınpederimin kurduğu şirkette kaçak su kullanıldığını söyleyip kişisel verilerimi hukuka aykırı bir şekilde basına servis etmişti. İşyerine gelen ASKİ görevlilerin tutanak dahi tutmadan kaçarak işyerinden ayrılmasına rağmen, sanki ortada bir suç varmış gibi sosyal medyadan duyurular yapmış, fotoğraflar paylaşmıştı. Peki ne oldu? Gökçek, oğlunun milletvekili adayı gösterilmemesinin şokunu atlatmaya çalışırken bir darbe de yargıdan almış oldu.”
ETİKETLER:
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »