CHP Öztürk Yılmaz'ı ihraç etti

CHP Ardahan Milletvekili Öztürk Yılmaz, Disiplin Kurulu kararıyla partiden ihraç edildi. Yılmaz kararla ilgili, "Hukuki süreç tamamlanana kadar bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim" dedi.

20 Kasım 2018 Salı 19:46
CHP Öztürk Yılmaz'ı ihraç etti
CHP yönetiminin "Türkçe ezan" açıklamaları ve Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu hedef alan sözleri nedeniyle iki kez "kesin ihraç" talebiyle disiplin kuruluna sevk ettiği ArdahanMilletvekili Öztürk Yılmaz hakkındaki nihai karar verildi. CHP Grup Disiplin Kurulu, bugünkü toplantısında Yılmaz'ın parti grubundan ihracına karar verdi.

Yılmaz hakkındaki ihraç kararı, Siyasi Partiler Kanunu'na göre parti üyeliğini de etkileyecek. CHP Genel Merkezi, bu karara göre Yılmaz'ın CHP üyeliğini de düşürecek.

ÖZTÜRK YILMAZ'DAN İLK AÇIKLAMA

Karar sonrası kameraların karşısına geçen Öztürk Yılmaz "Beni bu şekilde ihraç edenleri de millet ihraç edecektir. Bu sürecin yargılanacağını halkın vicdanında kabul görmeyeceğini belirtmek isterim. Umudun ışığı sönmez. Hiç kimseye karşı bir gönül kırgınlığım, sitemim yok. Hukuki süreç tamamlanana kadar bağımsız milletvekili olarak devam edeceğim" diye konuştu.

OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »