"CHP, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı yapıyor"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal, CHP'li siyasileri eleştirerek, Muhalefet yapmakla düşmanlık yapmak farklı şeylerdir. Cumhuriyet Halk Partisi muhalefet yapmıyor. CHP apaçık düşmanlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı yapıyor dedi.

10 Eylül 2017 Pazar 20:20
"CHP, Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti düşmanlığı yapıyor"
Ak Parti Manavgat İlçe Teşkilatı 6ncı olağan kongresi Mehmet Akif Ersoy spor Salonunda yapıldı. Kongreye Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı ve parti sözcüsü Mahir Ünal, Ak Parti Teşkilat Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Antalya milletvekilleri Mustafa Köse, Gökcen Özdoğan Enç ve İbrahim Aydın, İl Başkanı Rıza Sümerle birlikte davetliler ve partililer katıldı.

MUHALEFET Mİ YAPIYOR YOKSA DÜŞMANLIK MI

Kongrede konuşan Mahir Ünal, son dönemde terör örgütüne yönelik güvenlik güçlerinin çok önemli operasyonlar yaptığını söyledi. Operasyonlara ve Türkiyenin kendi silahlarını geliştirmesine yönelik yurtdışında tepki gösterildiğini belirten Ünal, Bunu anlarız, asıl sormamız gereken şu; içeridekilere ne oluyor? Bu ana muhalefet siyasi olarak muhalefet mi yapıyor yoksa düşmanlık mı yapıyor? Bunlara doğru bakalım. Muhalefet yapmakla düşmanlık yapmak farklı şeylerdir. Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) muhalefet yapmıyor. CHP apaçık düşmanlık yapıyor. Recep Tayyip Erdoğan ve Ak Parti düşmanlığı yapıyor dedi.

BUNUN ADI MUHALEFET MİDİR ?

CHPnin mantığının düşmanımın düşmanı dostumdur olduğunu savunan Ünal, Bir bakıyorsunuz PKK ile beraberler, bir bakıyorsunuz PYD ile YPG ile beraberler, bir bakıyorsunuz FETÖyle, Almanyayla beraberler. Bunun adı muhalefet midir? diye sordu.

DEVLET BAHÇELİ ADAM GİBİ MUHALEFET YAPIYOR

Mahir Ünel, CHP'nin aksine Milliyetçi Hareket Partisinin muhalefet anlayışından övgü ili bahsetti. Ünal, Dönün bir de MHPye bakın, dönün bir de Devlet Bahçeliye bakın. Devlet Bahçeli ne yapıyor, adam gibi muhalefet yapıyor. siyaset üstü meseleler, Türkiyeyi ilgilendiren meseleler söz konusu olduğunda diyor ki Bu milletin seçtiği hükümetle beraberim. Bu millete saygı duyuyorsam, bu milletin seçtiği hükümete de saygı duymalıyım. Bir durum olduğu zaman, yanında olmalıyım diyor. Bunlara bakıyorsunuz, seçilmiş meşru hükümete sivil dikta diyor, her iki kişiden birinin oyunu almış, seçilmiş meşru cumhurbaşkanına diktatör diye konuştu.

Konuşmaların ardından Manavgat İlçe Başkanı HASAN Özün yönetiminde tek listeyle gidilen seçimlerde oy kullanma işlemi yapıldı.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »