CHP'de Kılıçdaroğlu'na karşı isyan başladı

24 Haziran seçimlerinden sonra CHP içinde başlayan 'Kemal Kılıçdaroğlu istifa' tartışması sürüyor. CHP'liler sosyal medyadan Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı yapıyor.

26 Haziran 2018 Salı 18:13
CHP'de Kılıçdaroğlu'na karşı isyan başladı
CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu bugün MYK sonrası yaptığı açıklamada "Koltuk sevdası olanların bu partide yeri yoktur. Altını çiziyorum, bireysel çıkışlarla kendisine yol arayanların bu partide işi yoktur" dedi. Bu açıklamanın ardından CHP'liler ise Kılıçdaroğlu'na karşı harekete geçti. 

Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) 41 yıl sonra Elazığ'dan milletvekili çıkardığı Gürsel Erol, partisinin genel başkanı ve genel merkez yönetimini istifaya davet etti. Erol, bugün attığı bir tweette ise, "Yarın saat 11:00’de Genel Merkez önünde oturma eylemi başlatacağım." diyerek CHP yönetimine meydan okudu.

Gürsel Erol, 24 Haziran seçim sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından, "Partimizin yaşadığı 24 Haziran seçim sonuçları başarısızlığının sorumlusu bu yönetim anlayışıdır. Mevcut Genel Merkez Yönetimini sıfat ve ünvanları ne olursa olsun bu mağlubiyetin sorumlusu olarak görüyorum ve derhal istifaya davet ediyorum." paylaşımında bulunmuştu.

 Oturma eylemi başlatacağım diyen Erol, bugün yaptığı paylaşımda ise "Gelecek hedefi olmayan yalnızca iktidara karşı mücadele ve direniş hikâyesi anlatan bir yönetim anlayışını tanımıyorum. CHP’nin söylemi yalnızca mücadele ve direniş üzerine olmamalı; iktidar ve ülkeyi yönetme iddiası ve iradesi üzerine olmalıdır." dedi.


SOSYAL MEDYADA İSYAN

CHP'liler sosyal medyada da Kılıçdaroğlu'nun istifa etmesi için adeta kazan kaldırdı. Twitter'da #Saat20deCHPÖnüne,  #Kılıçdaroğluİstifa hashtagleri açıldı, binlerce tweet atıldı.

 CHP GENÇLİK KOLLARI DA OTURMA EYLEMİ BAŞLATTI

CHP Denizli Gençlik Kolları Başkanı Hakan Imırgı  başkanlığındaki bir grup genç, CHP Genel Merkezi önünde oturma eylemi başlattı.  Imırgı ve beraberindeki gençler, öğle saatlerinde üzerilerinde "Artık  tamam", "Parti içinde de adalet" yazan pankartlarla parti genel merkezi önüne  geldi.
OKUYUCU YORUMLARI/0 + YORUM EKLE

BENZER HABERLER

GÜNDEM ANA SAYFA »